گرید بندی کواد کوپتر چیست؟

گرید بندی کواد کوپتر چیست و آیا حقیقت دارد؟

گرید بندی در معنی لغت به معنای (کیفیت سطحی و عمقی) در یک سیستم یا مجموعه گفته می شود ، در عمل فرقی نمیکند که گرید بندی متعلق به خدمات باشد یا کالا ، آن چیزی که مهم است نحوه کیفیت می باشد ، حال این کیفیت در مورد خدماتی باشد که یک مجموعه ارائه میدهد و یا در مورد کالایی باشد که یک کارخانه تولید می کند همانند کوادکوپتر و گرید بندی کواد کوپتر.

گرید بندی کواد کوپتر چیست و چقدر صحت دارد آیا کمپانیهای بزرگ محصولات خود را طبقه بندی می کنند؟

گرید بندی کواد کوپتر چیست

گرید بندی (درجه بندی) در چه زمان مهم می شود؟

گرید بندی یا درجه بندی زمانی دارای اهمیت می گردد که یک خدمات یا کالا فراگیر شده و کم کم استقبال از آن زیاد می گردد ، در مورد کواد کوپتر نیز این امر صحت دارد ، سعی مکنیم با مثالی آسان بحث گرید بندی را برای شما ملموس بسازیم.

همانطور که می دانید کمپانی های تولید کننده محصول (کواد کوپتر) روز به روز در حال گسترش می باشند و در طی مدت زمان کوتاهی شاهد آن بودیم که در کنار کمپانی های مطرح همچون SYMA و MJX کمپانیهای دیگری پا به عرصه رقابت گذاشته و سعی دارند تا گوی رقابت را از رقیبان خود بربایند ، به همین منظور سعی کرده تا قیمت نهایی محصولات تولید شده خود را کمتر کرده و آپشنهای بیشتری به مولتی روتور تولیدی خود اضافه کنند.

اما همه چیز به اینجا ختم نمی شود ، افزایش کمیت در مقابل افت کیفیت باعث ایجاد نارضایتی بعضی از مشتریان این محصولات دارد ، در مقابل این پدیده به وجود آمده و برای جلوگیری از ازدیاد این کمپانیهای بی کیفیت ، بزرگان صنعت ساخت کواد کوپتر به فکر چاره افتاده اند و با عنوان کردن مبحث گرید بندی سعی کردند تا به مصرف کننده های محصولات خود این مسئله را گوشزد کنند.

گرید بندی کواد کوپتر

گرید بندی کواد کوپترها

گرید بندی محصولات کمپانی SYMA

اولین کمپانی تولید کننده کواد کوپتر که سهم بسیار بزرگی را در بازار جهانی به ثبت رسانده است ، کمپانی SYMA می باشد که محصولات خود را طبقه بندی نموده است ، طبقه بندی سیما به صورت A تا C می باشد ، اما فرق این طبقات در چیست و چه نقشی در گرید بندی کواد کوپتر دارد؟

کواد کوپترهای گرید A

کواد کوپترهایی که در گرید A تولید می شوند ، دارای کیفیت بسیار بالایی می باشند ، سیستم و مدارات الکترونیک آنها بسیار دقیق و حساس بوده و جنس و متریال ساخت آنها بسیار با کیفیت و قابل قبول می باشد ، در نتیجه برد رادیو کنترل آن دقیق و تایمینگ پرواز طبق اعلام کمپانی دقیق می باشد. ، در مورد کواد کوپترهایی که با گرید A تولید می شوند ، کیفیت حرف اول را خواهد زد و طبیعتا قیمت این محصولات از سایر محصولات با گرید پایینتر ، بیشتر می باشد ، در نتیجه از عمر بالا و دوام بسیار قابل قبولی برخوردارند ، لذا خرید کواد کوپتر با گرید A ویژه افرادی که تمایل دارند جنس درجه ۱ تهیه کنند و تمایل دارند با یکبار هزینه بهترین کیفیت را داشته باشند توصیه می کنیم.

کواد کوپترهای گرید B

کواد کوپترهایی که در گرید B تولید می شوند ، دارای کیفیت متوسطی بوده و سیستم داخلی آنها به صورت معمولی می باشد ، گرید B از نظر کیفیت ساخت و متریال بدنه و ظاهری با گرید A تفاوتی ندارد ولی عمده تفاوت این دو دسته در سیستم و مدارات داخلی آن می باشد ، در این حالت ، ظاهر کاملا خوب ولی در عمل با سیستم مدارات معمولی مواجه خواهیم بود و دلیل آن کیفیت متوسط متریال مدارات الکترونیکی می باشد ، خرید کواد کوپتر در گرید B مناسب افرادی است که ترجیح میدهند زیاد هزینه نکنند و با یک هزینه متوسط یک مولتی روتور مناسب تهیه نمایند.

کواد کوپترهای گرید C

کواد کوپترهایی که در گرید C تولید می شوند ، دارای کیفیت پایینی می باشند ، چه از نظر ظاهر و متریال بدنه و چه از نظر سیستم و مدارات داخلی و الکترونیکی ، این دسته از کواد کوپترها دارای کیفیت پایینی هستند ، گرید C زمانی پا به عرصه دنیای تولید کواد کوپترها گذاشت که کمپانیهایی با قیمتهای بسیار پایین سعی کردند محصولات بی کیفیت را وارد بازار کرده و برای پیشکسوتان خود ایجاد دردسر نمایند ، اما غافل از اینکه مشتریان به صورت کاملا ادراکی متوجه این موضوع شده و کمتر به سراغ تهیه این محصولات می روند ، با این حال کمپانیهای بزرگی همچون SYMA با دسته بندی محصولات خود سعی کردند به مشتریان فرق تولیدات را تفهیم نمایند ، طبیعتا تهیه یک کواد کوپتر با گرید C فقط و فقط میتواند برای افراد نا آگاهی که از دنیای مولتی روتورهای چیزی نمی دانند مفید باشد ، خرید کواد کوپتر گرید C را به افرادی که به دنبال خرید یک کواد کوپتر ارزان و بی کیفیت هستند توصیه می کنیم !

آیا محصولات کمپانی SYMA دارای گرید بندی است؟

در پاسخ به این سوال باید گفت بله ، کمپانیهای بزرگی همچون SYMA , MJX , CHEERSON که در زمینه تولید مولتی روتور به صورت حرفه ای فعالیت می کنند محصولات خود را دسته بندی کرده اند ، به طور مثال کمپانی SYMA  از کواد کوپتر SYMA-X8HG در ۳ گرید متفاوت تولید انجام می دهد ، تا بتواند نیاز مشتریانی که به دنبال یکی خرید ارزان هستند نیز تامین نماید ، اما آیا تهیه یک کواد کوپتر با کیفیت پایین مورد پسند همگان است؟

امروزه با توجه به ازدیاد فروشندگان محصولات هابی و رادیو کنترل ، بسیاری از این افراد با نا آگاهی از بحث گرید بندی کواد کوپتر ها سعی می کنند با تهیه محصولات با کیفیت پایین و ارائه آنها به متقاضیان سعی در مطرح نمودن خود به عنوان ارزان فروش خواهند داشت ، غافل از اینکه محصولات بی کیفیت خود را با سودهای چند برابر به متقاضیان ارائه می دهند.

انتخاب شما کدام گرید کواد کوپتر است؟

گرید بندی کواد کوپتر ،  انتخاب شما کدام گرید کواد کوپتر است؟

علاقه مندان به کواد کوپتر هوشیار باشند !

علاقه مندان به صنعت مولتی روتور و کواد کوپتر باید هشیار باشند ، چنانچه قصد دارید تا یک کواد کوپتر فول پک و آماده بخرید ، حتما به گرید محصول خود توجه نمایید ، محصول را از نظر ظاهری خوب بررسی کرده و به علامت گرید A یا B یا C آن که در محفظه جا باتری دستگاه یا زیر دستگاه به صورت لیبل خورده مشخص می گردد توجه نمایند.

نحوه تشخیص گریدهای A و B و C در کواد کوپتر چگونه است؟

کمپانی هایی مثل SYMA اخیرا با ارائه یک لیبل مخصوص نوع گرید دستگاه را مشخص میکند ، این لیبلها معمولا در قسمت جای باتری و یا زیر فریم پرنده چسبانده می گردد ، لذا در هنگام خرید محصول به این برچسب دقت نمایید ، چنانچه محصولی این برچسب را نداشت از خرید آن صرف نظر نمایید ، حتی از کیفیت متریال ساخت کواد کوپتر هم می توان به راحتی تشخیص داد که این محصول جزو کدام طبقه بندی محسوب می گردد ، با رعایت این نکات مطمئن باشید که محصولات درجه ۱ و با کیفیت را خریداری خواهید کرد.

جمع بندی در مورد گرید بندی کواد کوپترها

با توجه به نکاتی که در این مقاله گفته شد ، به این نتیجه میرسیم که هیچ ارزانی بی علت نیست! و مطمئنا با افت کیفیت در مقابل کمیت روبرو است ، که مسئله بسیار مهم می باشد ، لذا اگر خواهان یک خرید مطمئن هستید به نکات ذکر شده توجه فرمایید ، امیدواریم که این مطالب جهت خرید کواد کوپتر ایده آل برای شما مفید واقع گردد.

کارشناسان کالا آرسی همیشه آماده مشاوره و پاسخگویی به سوالات شما عزیزان در مورد کوادروتورها و محصولات رادیو کنترلی می باشند ، شما می توانید جهت تماس با بخش مشاروه با شماره تلفنهای ۰۲۱۸۸۲۲۶۰۷۸ و ۰۲۱۸۸۲۲۶۰۷۹ تماس حاصل نمایید.