کوادکوپتر اسپارک

کوادکوپتر اسپارک ، هلی شات اسپارک ، پهپاد اسپارک ، قیمت اسپارک ، کوادکوپتر SPARK ، کوادروتور DJI SPARK ، پهپاد SPARK ، هلی شات حرفه ای SPARK ، قیمت کواد اسپارک ، خرید کوادکوپتر اسپارک ، خرید هلی شات اسپارک ، قیمت هلی شات SPARK ، موجودی کوادکوپتر اسپارک.

کوادکوپتر اسپارک ، هلی شات اسپارک ، پهپاد اسپارک ، قیمت اسپارک ، کوادکوپتر SPARK ، کوادروتور DJI SPARK ، پهپاد SPARK ، هلی شات حرفه ای SPARK ، قیمت کواد اسپارک ، خرید کوادکوپتر اسپارک ، خرید هلی شات اسپارک ، قیمت هلی شات SPARK ، موجودی کوادکوپتر اسپارک.

کوادکوپتر اسپارک | پهپاد DJI SPARK

کوادکوپتر اسپارک چیست؟

کوادکوپتر اسپارک (DJI SPARK) در واقع سومین نسل از هلی شات های معرفی شده از کمپانی DJI می باشد ، این کوادکوپتر خوش ساخت و خوش پرواز دارای آپشنهای متعددی است که میتوان در رده هلی شات حرفه ای به آن نگریست و بررسی تخصصی این محصول را از نگاه هلی شات کاران زبده دست جویا شد ، بهترین پرنده جهت سلفی هوایی با قیمتی مناسب و کارایی بالا کوادکوپتر اسپارک می باشد ، کارایی بالای آن به همراه قیمت و اندازه متناسب باعث شده است تا این کوادروتور محبوب بسیار مورد استقبال علاقه مندان قرار گیرد ، در این بخش به بررسی تخصصی کوادکوپتر اسپارک ، معرفی آپشنها و کاربرد آنها خواهیم پرداخت و در نهایت به معرفی اجزا و اکسسوریهای این پهپاد حرفه ای می پردازیم ، با ما همراه باشید تا بررسی تخصصی کوادکوپتر اسپارک را از نگاه کارشناسان کالا آرسی ببینیم.

کوادکوپتر اسپارک (DJI SPARK) در واقع سومین نسل از هلی شات های معرفی شده از کمپانی DJI می باشد ، این کوادکوپتر خوش ساخت و خوش پرواز دارای آپشنهای متعددی است که میتوان در رده هلی شات حرفه ای به آن نگریست.

کوادکوپتر اسپارک چیست؟

سلفی هوایی چیست؟

این روزها بحث عکسهای سلفی بسیار داغ شده است ، کماکان در همه جا مخصوصا شبکه های اجتماعی شاهد عکسهای سلفی هستیم که مردم از خود میگیرند و به اشتراک میگذارند.

سلفی هوایی از زمانی معنادار شد که کمپانی DJI کوادکوپتر فانتوم را به بازار جهانی معرفی کرد ، در آن زمان انداختن سلفی هایی که توسط هلی شات انجام میگرفت.

سلفی هوایی چیست؟

اما سلفی هوایی !

سلفی هوایی از زمانی معنادار شد که کمپانی DJI کوادکوپتر فانتوم را به بازار جهانی معرفی کرد ، در آن زمان انداختن سلفی هایی که توسط هلی شات انجام میگرفت و همچنین زوایای جدید در عکاسی به حدی برای افراد جذاب بود که کمپانی DJI به فکر ساخت پهپادهایی مخصوص انداختن سلفی افتاد ، بعد از کوادکوپتر موفق فانتوم ، محصولات مویک پا به عرصه رقابت گذاشتند اما قیمت بالای برخی از این محصولات فروش آن را دچار مشکل می کرد ، این بود که با ورود اولین سلفی هوایی یعنی کوادکوپتر SPARK ، به بازار جهانی کم کم تب و تاب انداختن سلفی های هوایی با پهپاد اسپارک ، رونق گرفت و امروز شاهد ورود نسلهای جدیدی از کوادکوپترهای مخصوص سلفی هستیم.

سلفی هوایی از زمانی معنادار شد که کمپانی DJI کوادکوپتر فانتوم را به بازار جهانی معرفی کرد در حال حاضر کوادکوپتر اسپارک بهترین گزینه برای انداختن سلفی هوایی است.

سلفی هوایی با هلی شات DJI SPARK

مشخصه های بارز کوادکوپتر اسپارک چیست؟

همانطور که اشاره شد کوادکوپتر اسپارک به عنوان یک پهپاد شخصی با ابعاد کوچک و کارایی بسیار بالا توانست در مدت زمان کوتاهی سهم عمده ای از بازار فروش پهپاد را به خود اختصاص دهد ، یک DRONE حرفه ای با قابلیتهای منحصر بفرد که جایگاه آن همانند گوشی تلفن همراه برای هر فردی ضروری می شود ، کوادکوپتر SPARK دارای آپشنهای بسیار متعددی است که در این قسمت به طور مفصل در مورد هر کدام از آنها صحبت خواهیم کرد.

همانطور که اشاره شد کوادکوپتر اسپارک به عنوان یک پهپاد شخصی با ابعاد کوچک و کارایی بسیار بالا توانست در مدت زمان کوتاهی سهم عمده ای از بازار فروش پهپاد را به خود اختصاص دهد.

مشخصه های بارز کوادکوپتر اسپارک

پهپاد اسپارک دارای ابعاد و اندازه کوچک و قابل حمل

کوادکوپتر اسپارک دارای ابعادی به اندازه ۱۴.۳×۱۴.۳ سانتی متر و وزنی در حدود ۳۰۰ گرم است که به آسانی بر روی کف دستان شما جای خواهد گرفت ، بدنه این محصول از آلیاژی بسیار مقاوم و با کیفیت ساخته شده که با در دست گرفتن آن می توانید کیفیت را احساس کنید.

پهپاد اسپارک دارای ابعادی به اندازه ۱۴.۳×۱۴.۳ سانتی متر و وزنی در حدود ۳۰۰ گرم است که به آسانی بر روی کف دستان شما جای خواهد گرفت

پهپاد اسپارک دارای ابعاد و اندازه کوچک و قابل حمل

هلی شات اسپارک دارای رنگ بندی جذاب

این هلی شات محبوب دارای ۵ تریم رنگ بسیار جذاب می باشد ، رنگ بندی آن عبارتند از (سفید ، آبی ، سبز ، قرمز ، زرد) که هر کدام از این رنگها متناسب با سلیقه مختلف افراد طراحی شده است ، درانتخاب رنگ سعی شده تا جذابیت و شادابی برای این پرنده حفظ شود تا بیشتر حس یک پهپاد شخصی را در هنگام کار با اسپارک تجربه کنید.

هلی شات spark دارای 5 تریم رنگ بسیار جذاب می باشد ، رنگ بندی آن عبارتند از (سفید ، آبی ، سبز ، قرمز ، زرد) که هر کدام از این رنگها متناسب با سلیقه مختلف افراد طراحی شده است

هلی شات اسپارک دارای رنگ بندی جذاب

DJI SPARK مجهز به GPS و موقعیت یاب ماهواره ای

یکی از آپشنهای بسیار مورد توجه در رابطه با DJI SPARK مجهز بودن این پهپاد به سنسور GPS و موقعیت یاب ماهواره ای می باشد که همواره میتواند موقعیت دقیق پرنده را نسبت به شما و در نقشه پروازی گوگل به نمایش بگذارد ، همچنین در صورت لزوم میتواند توسط GPS دوگانه کهر روی مدار اصلی آن تعبیه شده است ، به موقعیت شروع اولیه پرواز و لوکیشن اصلی بازگردد ، GPS کوادکوپتر SPARK همزمان با ۳ ماهواره جی پی اس در ارتباط است و موقعیت خود را به صورت لحظه ای چک میکند.

یکی از آپشنهای بسیار مورد توجه در رابطه با DJI SPARK مجهز بودن این پهپاد به سنسور GPS و موقعیت یاب ماهواره ای می باشد که همواره میتواند موقعیت دقیق پرنده را نسبت به شما و در نقشه پروازی گوگل به نمایش بگذارد

DJI SPARK مجهز به GPS و موقعیت یاب ماهواره ای

مجهز بودن به سیسم FaceAware کوادکوپتر اسپارک

FaceAware در واقع یک نوع سیستم تشخیص چهره است ، کوادکوپتر اسپارک مجهز به سیستم تشخیص چهره بوده و قادر است چهره افراد را اسکن کرده ، میتواند چهره صاحب خود را اسکن کند و از دست صاحب خود فرمان بگیرد ، کوادکوپتر اسپارک به عنوان اولین پهپادی که از تکنولوژی FaceAware بهره می برد در جهان شناخته شده است ، البته کمپانی DJI با ارائه محصولات جدیدتری در رده بندی مویکها نیز از این تکنولوژی استفاده کرده است.

FaceAware در واقع یک نوع سیستم تشخیص چهره است ، کوادکوپتر اسپارک مجهز به سیستم تشخیص چهره بوده و قادر است چهره افراد را اسکن نماید.

مجهز بودن به سیسم FaceAware کوادکوپتر اسپارک

امکان کنترل ساده با اتوپایلوت

یکی از قابلیتهای بسیار مهم در رابطه با کوادکوپتر اسپارک ، کنترل ساده و پایدار آن می باشد ، در این راستا و با بهره گیری از اتوپایلوت برای این هلی شات جذاب ، کنترل و پایداری پرواز آن بسیار ساده و کارامد شده است ، به طوری که اگر حتی مبتدی هم باشید به سادگی میتوانید با DJI SPARK ارتباط برقرار کرده و با آن سلفی بگیرید.

یکی از قابلیتهای بسیار مهم در رابطه با کوادکوپتر اسپارک ، کنترل ساده و پایدار آن می باشد ، در این راستا و با بهره گیری از اتوپایلوت برای این هلی شات جذاب ، کنترل و پایداری پرواز آن بسیار ساده و کارامد شده است

امکان کنترل ساده با اتوپایلوت

ثبت تصاویر با کیفیت سینمایی

یکی دیگر از آپشنهای حائز اهمیت در کوادکوپتر اسپارک ، خلق تصاویر با کیفیت در حد تصاویر سینمایی می باشد ، اپلیکیشن DJI GO 4 به شما این امکان را میدهد تا تصاویری که با اسپارک ثبت کرده اید را خیلی سریع ویرایش کرده و با دوستانتان به اشتراک بگذارید ، این قابلیت در سایر پهپادها به ندرت به چشم می خورد ، ولی در مورد اسپارک خلق تصاویر سینمایی کار بسیار دلچسب و جذابی خواهد بود.

یکی دیگر از آپشنهای حائز اهمیت در کوادکوپتر اسپارک ، خلق تصاویر با کیفیت در حد تصاویر سینمایی می باشد ، اپلیکیشن DJI GO 4 به شما این امکان را میدهد.

ثبت تصاویر با کیفیت سینمایی با SPARK

آپشنهای مختلف پروازی برای کوادکوپتر اسپارک

کوادکوپتر یا هلی شات اسپارک به عنوان یک پهپاد هوشمند دارای آپشنهای مختلف پروازی می باشد که در این قسمت به بررسی تخصصی هر کدام از این آپشنها می پردازیم:

کوادکوپتر یا هلی شات اسپارک به عنوان یک پهپاد هوشمند دارای آپشنهای مختلف پروازی می باشد.

آپشنهای مختلف پروازی برای کوادکوپتر اسپارک

حالت پروازی QuickShot : در این حالت پروزای کوادکوپتر اسپارک تنها با چند کلیک ساده میتواند تصاویر سینمایی خیره کننده را ثبت و ضبط نماید این حالت پروازی شامل چندین گزینه است که به ترتیب به آنها اشاره میکنیم.

در این حالت پروزای کوادکوپتر اسپارک تنها با چند کلیک ساده میتواند تصاویر سینمایی خیره کننده را ثبت و ضبط نماید این حالت پروازی شامل چندین گزینه است.

حالت پروازی QuickShot در هلی شات SPARK

 1. Rocket (در این مود پروازی پرنده اسپارک مستقیما به سمت بالا پرواز کرده و در حالی که دوربین به صورت عمودی سوژه روی زمین را تصویر برداری می نماید ، این حالت پروازی یک قابلیت از پیش تعیین شده برای تصویر برداری آسان تر به شمار می رود و همگی در گزینه پروازی QuickShot قابل دسترسی خواهد بود.) برای درک بهتر مود پروازی ROCKET ویدئوی زیر را مشاهده نمایید
 2. Dronie (در این مود پروازی کوادکوپتر اسپارک در حالی که به سمت عقب در حال حرکت است به سمت بالا نیز حرکت میکند و در زاویه ۴۵ درجه از سوژه های روی زمین تصویر را به ثبت می رساند.) برای درک بهتر مود پروازی Dronie ویدئوی زیر را مشاهده نمایید

 3. Circle (در این مود پروازی هلی شات اسپارک به صورت دایره ای شکل حول سوژه مورد نظر چرخش کرده و تصویر برداری می نماید) برای درک بهتر مود پروازی Circle ویدئوی زیر را مشاهده نمایید

 4. Helix (در این مود پروازی علاوه بر افزایش ارتفاع حول سوژه مورد نظر به صورت مارپیچی حول یک محوره دایره ای شکل پرواز می نماید) برای درک بهتر مود پروازی Helix ویدئوی زیر را مشاهده نمایید

حالت پروازی TOPFLY : در این حالت پروازی کوادکوپتر اسپارک قادر است تصاویری را که در ذهن خود مجسم می کنید را به تصویر بکشد ، بدین معنی که تنها کاری که باید انجام بدهید این است که روی صفحه نمایش تلفن هوشمند خود ضربه بزنید و نقطه ای را مشخص نمایید تا تصویر برداری آغاز شود ، بعد از این مرحله کوادکوپتر اسپارک با استفاده از سنسورهای بصری پیشرفته میتواند مسیر یابی کرده و در طول حرکت از برخورد با موانع جلوگیری نماید ، به سادگی میتوانید با اسپارک موانع را برداشته و در طول مسیر تصویر برداری را به بهترین شکل ممکن انجام دهید ، این مود پروازی شامل ۲ بخش است.

 1. Coordinate (در این مود پروازی روی صفحه ضربه بزنید و نقطه ای را مشخص کنید کوادکوپتر Spark با حفظ موقعیت ارتفاعی به سمت نقطه مورد نظر حرکت خواهد کرد.)

  (در این مود پروازی روی صفحه ضربه بزنید و نقطه ای را مشخص کنید کوادکوپتر Spark با حفظ موقعیت ارتفاعی به سمت نقطه مورد نظر حرکت خواهد کرد.)

  مود پروازی Coordinate

 2. Direction (در این مود پروازی پهپاد اسپارک – SPARK در جهتی که از پیش تعیین کرده اید پرواز خواهد کرد)

  Direction (در این مود پروازی پهپاد اسپارک - SPARK در جهتی که از پیش تعیین کرده اید پرواز خواهد کرد)

  مود پروازی Direction

حالت پروازی ACTIVE TRACK : در این حالت پروازی کوادکوپتر SPARK قادر است تا سوژه ها را دنبال کند ، با کمک این قابلیت میتوانید به راحتی از سوژه های در حال حرکت تصویر برداری کنید ، سیستم اتوپایلوت پرنده با توجه به سنسورهای بسیار با دقت قادر است تا به راحتی سوژه مورد نظر را از باقی گزینه ها تشخیص داده و توسط فرمان شما آن را دنبال نماید ، این حالت پروازی شامل دو بخش می باشد.

 1. Trace (در این مود پروازی کوادکوپتر اسپارک قادر است تا یک سوژه را از جلو ، پهلو یا عقب دنبال نماید و همچنین میتواند در حین دنبال نمودن سوژه به صورت دایره ای پرواز نماید و حول سوژه بچرخد)

  Trace (در این مود پروازی کوادکوپتر اسپارک قادر است تا یک سوژه را از جلو ، پهلو یا عقب دنبال نماید و همچنین میتواند در حین دنبال نمودن سوژه به صورت دایره ای پرواز نماید و حول سوژه بچرخد)

  مود پروازی Trace برای اسپارک

 2. Profile (در این مود پروازی کودروتور اسپارک سوژه مورد نظر را از یک جهت ثابت دنبال می نماید ، این حالت مناسب برای تصویر برداریهای ورزشی خواهد بود)

  Profile (در این مود پروازی کودروتور اسپارک سوژه مورد نظر را از یک جهت ثابت دنبال می نماید ، این حالت مناسب برای تصویر برداریهای ورزشی خواهد بود)

  مود پروازی Profile برای اسپارک

حالت پروازی Gesture : در این حالت پروازی پهپاد SPARK قادر است تا چهره صاحب خود را اسکن کرده و از دستان او فرمان بگیرد ، توسط این قابلیت به راحتی میتوانید از خود یا دوستانتان سلفی هوایی بگیرید ، در واقع سلفی هوایی توسط کوادکوپتر اسپارک توسط همین حالت Gesture فعال می گردد این حالت پروازی شامل ۶ بخش می گردد که به ترتیب به توضیح آنها خواهیم پرداخت.

 1. PalmLaunch (قابلیت برخواستن از روی دست ، که توسط آن میتوانید چهره خود را به دستگاه معرفغی کنید و با ضربه زدن ۲ بار پی در پی به دکمه پاور ، کوادروتور از روی دستان شما به پرواز در خواهد آمد و منتظر گرفتن فرمان از سوی شماست)

  PalmLaunch (قابلیت برخواستن از روی دست ، که توسط آن میتوانید چهره خود را به دستگاه معرفغی کنید و با ضربه زدن 2 بار پی در پی به دکمه پاور ، کوادروتور از روی دستان شما به پرواز در خواهد آمد و منتظر گرفتن فرمان از سوی شماست)

  مود پروازی PalmLaunch یا پرواز از روی دست

 2. PalmControl (در این مود پروازی کوادکوپتر اسپارک از دستان شما فرمان میگیرد ، در این حالت میتوانید با دست خود به پهپاد جهت دهید تا در مسیر دلخواه شما حرکت کرده و ثابت در هوا منتظر فرمان گیریهای بعدی بماند)

  PalmControl (در این مود پروازی کوادکوپتر اسپارک از دستان شما فرمان میگیرد ، در این حالت میتوانید با دست خود به پهپاد جهت دهید تا در مسیر دلخواه شما حرکت کرده و ثابت در هوا منتظر فرمان گیریهای بعدی بماند)

  مود پروازی PalmControl یا کنترل با دست

 3. Away and Follow (در این مود پروازی شما میتوانید با حرکت دست خود به پهپاد اسپارک بگویید که شما را دنبال نماید و با این حرکت پهپاد متوجه می گردد که باید شما را دنبال نماید)

  Away and Follow (در این مود پروازی شما میتوانید با حرکت دست خود به پهپاد اسپارک بگویید که شما را دنبال نماید و با این حرکت پهپاد متوجه می گردد که باید شما را دنبال نماید)

  مود پروازی Away and Follow یا دنبال کننده

 4. Selfie (در این حالت پروازی شما با حرکت خاص دست خود به کوادکوپتر DJI SPARK میگویید که از شما یک عکس سلفی بگیرد ، به همین سادگی میتوانید با اسپارک خود ارتباط برقرار کنید.)

  Selfie (در این حالت پروازی شما با حرکت خاص دست خود به کوادکوپتر DJI SPARK میگویید که از شما یک عکس سلفی بگیرد ، به همین سادگی میتوانید با اسپارک خود ارتباط برقرار کنید.)

  مود پروازی Selfie – عکاسی سلفی

 5. Beckon (در این حالت پروازی شما به کوادکوپتر اسپارک میگویید که در فاصله ۵ متری از سطح زمین دقیقا روبروی شما قرار گرفته و منتظر اجرای دستور بعدی باشد)

  Beckon (در این حالت پروازی شما به کوادکوپتر اسپارک میگویید که در فاصله 5 متری از سطح زمین دقیقا روبروی شما قرار گرفته و منتظر اجرای دستور بعدی باشد)

  حالت پروازی Beckon

 6. Record (در این حالت پروازی شما با حرکت دست خود به پهپاد SPARK می گویید که در چه فاصله ای شروع به آغاز تصویر برداری از شما نماید)

  Record (در این حالت پروازی شما با حرکت دست خود به پهپاد SPARK می گویید که در چه فاصله ای شروع به آغاز تصویر برداری از شما نماید)

  حالت پروازی Record برای هلی شات اسپارک

دوربین قدرتمند و مجهز برای کوادکوپتر اسپارک

کوادکوپتر SPARK به یک دوربین و سنسور فکوس فوق العاده با کیفیت مجهز شده است ، کیفیت دوربین SPARK برابر با ۱۲ مگاپیکسل (کاملا واقعی) و کییت تصویر برداری آن معادل ۱۰۸۰ یا FULL HD می باشد ، تمامی تصاویری که با کواد اسپارک ثبت میکنید کاملا واضح و زنده با رزولیشن بالا هستند که این امر مدیون استفاده از یک لنز قدرتمند با زاویه دید گسترده و دریچه دیافراگم F/2.6 به همراه فاصله کانونی ۲۵ میلی متری می باشد ، به همراه این لنز ۵ عدد عدسی قدرتمند در داخل قاب دوربین قرار گرفته اند تا تصاویر را با کیفیت فوق العاده ثبت نمایند ، بدون شک کوادکوپتر اسپارک با وجود استفاده از این دوربین قدرتمند به یک هلی شات حرفه ای تمام و عیار تبدیل شده است.

کوادکوپتر SPARK به یک دوربین و سنسور فکوس فوق العاده با کیفیت مجهز شده است ، کیفیت دوربین SPARK برابر با 12 مگاپیکسل (کاملا واقعی) و کییت تصویر برداری آن معادل 1080 یا FULL HD می باشد.

دوربین قدرتمند و مجهز برای کوادکوپتر اسپارک

مجهز بودن به سنسور ۱/۲.۳″ اینچی

دوربین کوچک و جمع و جور اسپارک مجهز به یک سنسور ۱/۲.۳ اینچی CMOS می باشد که به شما این امکان را میدهد تا تصاویر را با رزولیشن ۱۰۸۰ فول اچ دی ، و عکسهایی با کیفیت ۱۲ مگاپیکسل بگیرید ، سنسور دقیق این پرنده کوچک تصاویر و رنگها را با کیفیت و دقت بسیار بالا و کاملا طبیعی برای شما ثبت خواهد نمود.

دوربین کوچک و جمع و جور اسپارک مجهز به یک سنسور 1/2.3 اینچی CMOS می باشد که به شما این امکان را میدهد تا تصاویر را با رزولیشن 1080 فول اچ دی ، و عکسهایی با کیفیت 12 مگاپیکسل بگیرید.

مجهز بودن به سنسور ۱/۲.۳″ اینچی

DJI SPARK مجهز به گیمبال ۲ محوره

گیمبال یا تثبیت کننده یا استابیلایزر به عنوان یک قطعه یا عضو حیاتی برای ثبت تصاویری کاملا ایزوله شده و شفاف می باشد ، شما میتوانید تصاویر را بدون هیچ لرزشی و با کیفیت واقعی آن به ثبت برسانید ، تکنولوژی به کار رفته با زاویه مارپیچی معروف به Ultra Smooth Spark با عث می شود تا اثر لرزش یا ویبریشن شاتر به صفر برسد و تصاویر بسیار با کیفیتی را تهیه نمایید.

گیمبال یا تثبیت کننده یا استابیلایزر به عنوان یک قطعه یا عضو حیاتی برای ثبت تصاویری کاملا ایزوله شده و شفاف می باشد ، شما میتوانید تصاویر را بدون هیچ لرزشی و با کیفیت واقعی آن به ثبت برسانید.

DJI SPARK مجهز به گیمبال ۲ محوره

به واقع میتوان گفت با کوادکوپتر اسپارک میتوانید جهان را به تصویر کشیده و بهترین تصاویر را خلق نمایید.

حالتهای متنوع جهت فیلمبرداری با اسپارک

کوادکوپتر اسپارک دارای حالتهای مختلفی است که با فعالسازی آنها میتوانید یک فیلم برداری بدون نقص را تجربه کنید ، این حالتهای تصویر برداری در دوربین اسپارک و توسط نرم افزار DJI GO 4 قابل دسترس است و شامل ۵ بخش است که به ترتیب به آنها اشاره میکنیم.

کوادکوپتر اسپارک دارای حالتهای مختلفی است که با فعالسازی آنها میتوانید یک فیلم برداری بدون نقص را تجربه کنید ، این حالتهای تصویر برداری در دوربین اسپارک و توسط نرم افزار DJI GO 4 قابل دسترس است

حالتهای متنوع جهت فیلمبرداری با اسپارک

 1. Pano – Sphere (در این حالت تصویر برداری کواد اسپارک قادر است تا تصاویر پانوراما را به صورت دایره شکل تهیه نماید ، حالت پروازی و قرار گیری لز دوربین در این مود به صورت کاملا خودکار تنظیم می گردد)

  Pano - Sphere (در این حالت تصویر برداری کواد اسپارک قادر است تا تصاویر پانوراما را به صورت دایره شکل تهیه نماید ، حالت پروازی و قرار گیری لز دوربین در این مود به صورت کاملا خودکار تنظیم می گردد)

  حالت پروازی Pano – Sphere

 2. Pano – Vertical (در این حالت پروازی SPARK قادر است تا پانورامای عمودی گرفته و آن را ثبت نماید)

  Pano - Vertical (در این حالت پروازی SPARK قادر است تا پانورامای عمودی گرفته و آن را ثبت نماید)

  حالت پروازی Pano – Vertical

 3. Pano – 180° (در این حالت شما میتوانید پانورامای ۱۸۰ درجه بگیرید)

  Pano - 180° (در این حالت شما میتوانید پانورامای 180 درجه بگیرید)

  حالت پروازی Pano – 180°

 4. Pano – Horizontal (در این مود تصاویر پانورامایی به صورت کاملا عریض ثبت می گردند)

  Pano - Horizontal (در این مود تصاویر پانورامایی به صورت کاملا عریض ثبت می گردند)

  حالت پروازی Pano – Horizontal

 5. Shallow Focus (در این مود پروازی تصاویر ۳ بعدی با عمق کم قابل ذخیره و ثبت خواهند بود)

  Shallow Focus (در این مود پروازی تصاویر 3 بعدی با عمق کم قابل ذخیره و ثبت خواهند بود)

  مود پروازی Shallow Focus

آپشنهای پروازی و مسافتی برای کوادکوپتر اسپارک

باتری کوادکوپتر SPARK و تایم پرواز

باتری کوادکوپتر اسپارک از فناوری لیپو ساخته شده و به صورت ۳ سل با ظرفیت ۱۴۸۰ میلی آمپر و توان ۱۶.۸۷ وات ساعت قادر است تا در صورت فول شارژ بودن ماکزیمم تایم پروازی معادل ۱۶ دقیقه را به این مولتی روتور جذاب اهدا نماید ، باتری اسپارک از نوع هوشمند بوده و شما به راحتی میتوانید میزان شارژ و دمای آن را از طریق خود باتری و LED های تعبیه شده بر روی آن مشاهده نمایید ، حرارت باتری ، مقدار شارژ دهی و میزان باقیمانده شارژ باتری از طریق اپلیکیشن DJI GO 4 قابل مشاهده می باشد ، باتری اسپارک توسط هاب شارژر ارائه شده در پک کمبو در مدت زمان ۳۵ الی ۴۰ دقیقه به شارژ کامل می رسد.

باتری اسپارک قادر است تا در صورتی که رو به اتمام باشد به شما آلارم دهد و شما میتوانید میزان قدرت باتری و آلارم دهی آن را در اپلیکیشن مشخص سازید ، در صورتی که به هشدار اتمام باتری توجه نکنید ، پرنده در حالت GPS فعال شده و سریع به نقطه شروع پرواز باز خواهد گشت.

باتری کوادکوپتر اسپارک از فناوری لیپو ساخته شده و به صورت 3 سل با ظرفیت 1480 میلی آمپر و توان 16.87 وات ساعت قادر است تا در صورت فول شارژ بودن ماکزیمم تایم پروازی معادل 16 دقیقه را به این مولتی روتور جذاب اهدا نماید.

باتری کوادکوپتر SPARK و تایم پرواز

نیروی محرکه با کنترل دقیق سرعت

کوادکوپتر اسپارک با طراحی آیرودینامیک بالا و وزن سبک قادر است به خوبی به مقاومت هوا غلبه کرده و پروازی بی نظیر را ارائه دهد  کواد اسپارک از جنس بدنه ای بسیار مقاوم PVC به همراه الیاف کربن و با طراحی یک دست ایرودینامیکی و فوق العاده سبک قادر است پرواز بدون نقصی را انجام دهد ، گیمبال و دوربین SPARK به خوبی در بدنه دستگاه قرار گرفته اند تا ثبات پرواز به طرز چشمگیری افزایش پیدا کند.

علاوه بر آن سیستم محرکه قدرتمند با پیشرانش براشلس میتواند پایداری پروازی فوق العاده ای به اسپارک ببخشد ، لازم به ذکر است که SPARK دارای ۲ مود سرعتی معمولی و SPORT است که در حالت SPORT قادر است سرعتی معادل ۵۰ کیلومتر بر ساعت را طی نماید.

از طرفی سیستم کنترل پرواز پیشرفته طراحی شده برای کوادکوپتر Spark می تواند تصویر برداری هوایی را برای شما بسیار دلچسب و آسان نماید.

سیستم محرکه قدرتمند با پیشرانش براشلس میتواند پایداری پروازی فوق العاده ای به اسپارک ببخشد ، لازم به ذکر است که SPARK دارای 2 مود سرعتی معمولی و SPORT است

نیروی محرکه با کنترل دقیق سرعت

رادیو کنترل اسپارک و سیستم انتقال تصاویر

کوادکوپتر SPARK همانند دیگر محصولات DJI مجهز به یک رادیو هوشمند می باشد که توسط نرم افزار DJI GO فعال می شود . یکی دیگر از قابلیت های منحصر بفرد این رادیو قابلیت تا شوندگی به همراه فرکانس کاری ۲.۴ و ۵.۸ GHz نیز می باشد لازم به ذکر است که منبع تغذیه رادیو کنترل این پرنده حرفه ای از باتری لیپو تامین شده و به راحتی قابل شارژ است.

تکنولوژی ۵.۸ گیگاهرتزی و سیستم ضد نویز این پهپاد هوشمند را قادر ساخته است که تا شعاع ۲ کیلومتر تصاویر را بدون افت کیفیت و با رزولیشن ۷۲۰ پیکسل بر روی گوشی تلفن همراه خود دریافت نمایید ، همین امر موجب شده است تا از اسپارک به عنوان یک کوادکوپتر هیجان انگیز کوچک یاد کنند!

کوادکوپتر SPARK همانند دیگر محصولات DJI مجهز به یک رادیو هوشمند می باشد که توسط نرم افزار DJI GO فعال می شود . یکی دیگر از قابلیت های منحصر بفرد این رادیو قابلیت تا شوندگی به همراه فرکانس کاری ۲.۴ و ۵.۸ GHz نیز می باشد

رادیو کنترل اسپارک و سیستم انتقال تصاویر

قابلیت نصب FPV و پرواز با عینک مخصوص

spark این قابلیت را دارد که بتواند به عینک DJI FPV متصل گردد تا برای شما پروازی پرهیجان را در حالت اسپرت به ارمغان آورد ، با تهیه DJI FPV و قرار دادن آن بر روی چشمان خود احساس میکنید که خلبان پرنده هستید که سوار بر آن و در حال هدایت آن می باشید ، تجربه FPV و پرواز از دید اول شخص میتواند بسیار هیجان انگیز باشد و شما را همانند یک پرنده در آسمان بی کران رها کند ، توصیه میکنیم حتما پرواز FPV را تجربه نمایید ، این امر توسط SPARK به حقیقت تبدیل شده است.

spark این قابلیت را دارد که بتواند به عینک DJI FPV متصل گردد تا برای شما پروازی پرهیجان را در حالت اسپرت به ارمغان آورد ، با تهیه DJI FPV و قرار دادن آن بر روی چشمان خود احساس میکنید

قابلیت نصب FPV و پرواز با عینک مخصوص

مجهز بودن به سیستم پرواز Flight Autonomy

کوادکوپتر اسپارک مجهز به اتوپایلوت می باشد سیستم پرواز Flight Autonomy به شما این امکان را میدهد در صورتی که مبتدی هستید و هیچ اطلاعاتی از پرواز با یک پهپاد ندارید ، همه چیز را به خلبان خودکار بسپارید تا به بهترین شکل ممکن پرواز خود را انجام دهد ، این سیستم پروازی تا شعاع ۳۰ متر قادر است پرنده را تحت هدایت خود داشته باشد و چنانچه بخواهید از ۳۰ متر فراتر بروید بایستی تا این حالت پروازی را غیر فعال کنید ، سیسنم پرواز Flight Autonomy با بهره گیری از دوربین اصلی ، سیستم موقعیت یاب بصری (VPS) ، سیستم سنجش سه بعدی ، GPS ماهواره ای ، واحد اندازه گیری داخلی بسیار دقیق و ۲۴ پروسسور پردازشی قدرتمند میتواند خلبان خودکار بدون نقصی را ارائه نماید . این سیستم به کوادکوپتر اسپارک اجازه می دهد تا در آسمان و تا شعاع ۳۰ متری به صورت شناور باقی بماند تا بتوانید با خیالی آسوده از اسپارک خود استفاده نمایید.

کوادکوپتر اسپارک مجهز به اتوپایلوت می باشد سیستم پرواز Flight Autonomy به شما این امکان را میدهد در صورتی که مبتدی هستید و هیچ اطلاعاتی از پرواز با یک پهپاد ندارید.

مجهز بودن به سیستم پرواز Flight Autonomy

قابلیت بازگشت به خانه و پروازی با امنیت بالا

کوادکوپتر اسپارک قادر است تا توسط ماهواره های GPS به راحتی موقعیت یابی کرده و به موقعیت اولیه پرواز بازگردد ، این پهپاد هوشمند کوچک در صورتی که باتریش تمام شود یا ارتباط بین ریموت کنترل و پرنده قطع گردد و یا چنانچه دکمه بازگشت به خانه یا RTH را فعال کنید به مود جی پی اس رفته و به نقطه اولیه پرواز باز خواهد گشت ، این در حالی است که کلیه موانع بر سر راه خود را شناسایی کرده و بدون برخورد با آنها قادر است پروازی امن و دقیق را ارائه دهد ، پس با وجود GPS دو گانه اسپارک نگران بازگشت به خانه آن نباشید زیرا اسپارک بسیار هوشمندانه عمل خواهد کرد.

کوادکوپتر اسپارک قادر است تا توسط ماهواره های GPS به راحتی موقعیت یابی کرده و به موقعیت اولیه پرواز بازگردد

قابلیت بازگشت به خانه و پروازی با امنیت بالا

پرواز هوشمند با امنیت منحصر به فرد

قابلیت DJI GEO که یک استاندارد خاص پروازی مخصوص محصولات کمپانی DJI میباشد ، در این سیستم برای کلیه محصولات پروازی DJI تعریف شده است تا در مناطق حساس همانند فرودگاه ها ، استادیومهای ورزشی ، پایگاه های نظامی و امنیتی ، حتما با داشتن اجازه پرواز بتواند پرواز نماید ، به عبارتی میتوان گفت GEO یک پروتکل پروازی است که توسط ایالات متحده امریکا الزامی و اجرا شدنی است و به تبع آن کلیه پهپادهای موجود در جهان باید از این پروتکل پیروی نمایند ، با وجود سیستم امنیت پرواز GEO شما قادر نیستید در مناطق ممنوعه بدون اجازه از مراجع ذیصلاح پرواز نمایید.

قابلیت DJI GEO که یک استاندارد خاص پروازی مخصوص محصولات کمپانی DJI میباشد ، در این سیستم برای کلیه محصولات پروازی DJI تعریف شده است.

پرواز هوشمند با امنیت منحصر به فرد

نتیجه گیری در مورد خرید کوادکوپتر اسپارک

کوادکوپتر اسپارک یک محصول بی نظیر از کمپانی DJI است که با توجه به بررسی های انجام شده ، یک پهباد خانوادگی و مخصوص تهیه عکسهای با کیفیت و عالی می باشد ، شما میتوانید به بهترین شکل از این پرنده استفاده کرده و تصاویر کاملا منحصر بفردی تهیه کنید ، با توجه به سنسورهای بسیار کارآمد و آپشنهای کواد کوپتر اسپارک در صورتی که قصد خرید کوادکوپتر حرفه ای را دارید خرید کوادکوپتر اسپارک را به شما پیشنهاد میدهیم.

نتیجه گیری در مورد خرید کوادکوپتر اسپارک

نتیجه گیری در مورد خرید کوادکوپتر اسپارک

اسپارک در چند نوع پک معرفی شده است؟

کوادکوپتر SPARK در دو پک استاندارد و پک کمبو معرفی شده است ، تفاوت اسپارک کمبو و استاندارد در تعداد سخت افزارهای موجود در بسته بندی آنهاست ، در واقع پک کمبو شامل سخت افزارهایی است که به عنوان اکسسوری توسط DJI معرفی شده است ، شما میتوانید این اکسسوری ها به صورت جداگانه تهیه کنید ولی قیمت نهایی آنها بسیار بالاتر تمام خواهد شد ، به عبارتی پک کمبو بسیار مقرون به صرفه تر است ، زیرا شما با یک هزینه معقول میتوانید یک هلی شات با امکانات بسیار بالایی تهیه کنید ، اسپارک استاندارد فقط شامل کوادکوپتر است و به عبارتی سیاستهای شرکت DJI برای فروش بهتر محصولات خود تنوع در اکسسوری ها و پکهای ارائه شده را بالا برده است.

کوادکوپتر SPARK در دو پک استاندارد و پک کمبو معرفی شده است ، تفاوت اسپارک کمبو و استاندارد در تعداد سخت افزارهای موجود در بسته بندی آنهاست.

اسپارک در چند نوع پک معرفی شده است؟

شما میتوانید تفاوت اسپارک استاندارد و اسپارک کمبو را از مقاله موجود در کالا آرسی مطالعه کنید.

کوادکوپتر اسپارک استاندارد (Dji-Spark-Standard) شامل متعقات زیر می باشد:

کوادکوپتر اسپارک استاندارد (کوادکوپتر اسپارک – باتری ۱ عدد – شارژر USB + آداپتور شارژر – کیف فومی – دو عدد ملخ یدک)

کوادکوپتر اسپارک استاندارد

(کوادکوپتر اسپارک – باتری ۱ عدد – شارژر USB + آداپتور شارژر – کیف فومی – دو عدد ملخ یدک)

کواد کوپتر اسپارک کمبو (Dji-Spark-Combo) شامل متعلقات زیر می باشد:

(کوادکوپتر اسپارک – ریموت کنترل – باتری ۲ عدد – شارژر USB + هاب شارژر – کیف فومی – کیف چرمی – ۴ عدد ملخ یدک – ۴ عدد گارد محافظ)

کواد کوپتر اسپارک کمبو

(کوادکوپتر اسپارک – ریموت کنترل – باتری ۲ عدد – شارژر USB + هاب شارژر – کیف فومی – کیف چرمی – ۴ عدد ملخ یدک – ۴ عدد گارد محافظ)

همانطور که اشاره شد کوادکوپتر اسپارک در پک کمبو شامل سخت افزارهای بیشتری نسبت به پک استاندارد می باشد و این در حالی است که از نظر آپشنهای نرم افزاری کاملا با هم برابری می کنند ، لازم به ذکر است که چنانچه به هر دلیلی خواهان خرید کوادکوپتر اسپارک پک استاندارد باشید میتواند در آینده برای آن ریموت کنترل ، باتری یدک ، ملخ یدک ، کیف ، گارد محافظ و سایر متعلقات را خرید نمایید و هیچ محدودیتی در این زمینه برای شما وجود نخواهد داشت.

لازم به ذکر است که Dji-Spark با وجود ریموت کنترل خود میتواند تا ۲ کیلومتر برد داشته باشد و چنانچه از اپلیکیشن Dji-Go-4 برای اتصال مستقیم اسپارک به تلفن همراه خود استفاده نمایید برد آن حدود ۱۰۰ متر خواهد بود ، البته توجه داشته باشید که شما در هر زمانی که اراده کنید میتوانید با تهیه یک ریموت کنترل برد دستگاه خود را تا ۲ کیلومتر افزایش دهید.

فروشگاه کالا آرسی به عنوان نماینده رسمی محصولات DJI در ایران ، با ارائه انواع کوادکوپتر اسپارک در پکهای کمبو و استاندرد ، در سفارشهای امریکا و اروپا و پشتیبانی کامل از تمامی قطعات یدکی با نازلترین قیمت در خدمت علاقه مندان و مشتریان گرامی می باشد ، در این بخش میتوانید به صورت تخخصی در مورد اسپارک مطالعه کرده و قطعات و لوازم مورد نیاز خود را به صورت آنلاین سفارش دهید.