هلیشات چیست؟ کوادکوپتر مناسب برای هلیشات

هلیشات چیست؟ هلیشات از دو کلمه هلی (به معنای هلیکوپتر) و شات (به معنای عکاسی و تصویر برداری) تشکیل شده است ، به نوع جدیدی از تصویر برداری هوایی و از نگاهی نوین هلیشات گفته می شود.

در زمانهای دورتر برای تصویر برداری هوایی از هلیکوپترهای بزرگ استفاده می کردند به این ترتیب که یک پرنده مثل هواپیما یا هلیکوپتر با خلبان به همراه یک تیم تصویر برداری و دوربین بر فراز محیطی که قصد تصویر برداری داشتند پرواز کرده و اقدام به تصویر برداری می نمودند ، که طبیعتا این نوع از تصویر برداری هزینه های بسیار زیادی داشت که مقرون به صرفه نبود ، همچنین کیفیت مطلوب و مورد قبول نیز حاصل نمی شد ، در نتیجه در حال حاضر از این روش تصویر برداری هوایی یا هلیشات کمتر استفاده می کنند.

هلیشات از دو کلمه هلی (به معنای هلیکوپتر) و شات (به معنای عکاسی و تصویر برداری) تشکیل شده است ، به نوع جدیدی از تصویر برداری هوایی و از نگاهی نوین هلیشات گفته می شود.

هلیشات چیست؟

با پیدایش مولتی روتور ها رویای پرواز در محیطهای و فضاهای نا ممکن پدیدار گشت و با پیشرفت علم و ساخت انواع مولتی روتور و کوادکوپتر دریچه ای نوین به سوی تصویر برداری هوایی یا هلیشات گشوده شد.

در ادامه با مطرح نمودن سوالاتی در مورد هلیشات و نکات مهم در این مورد سعی می کنیم به صورت تخصصی در مورد هلی شات به بحث بپردازیم.

کاربرد هلیشات کجاست؟

امروزه از هلیشاتها در سطوح گسترده ای نظیر تصویر برداری صنعتی ، تصویر برداری هنری ، نقشه برداری و تصویر برداری در مناطق صعب العبور استفاده می کنند.

امروزه از هلیشاتها در سطوح گسترده ای نظیر تصویر برداری صنعتی ، تصویر برداری هنری ، نقشه برداری و تصویر برداری در مناطق صعب العبور استفاده می کنند.

کاربرد هلیشات کجاست؟

آیا کار با هلی شات به تخصص نیاز دارد؟

علم پرواز با کوادکوپتر و عمود پروازها و روش پرواز با آنها یکی از ملزومات برای ورود به دنیای حرفه ای هلی شات می باشد ، در مرحله بعدی یک هلیشات کار حرفه ای باید دید تصویر برداری حرفه ای هم داشته باشد ، بنابراین تمرین و ممارست در یادگیری هلی شات بسیار مهم می باشد ، از همه مهمتر نحوه پرواز با یک مولتی روتور نیز بسیار مهم می باشد ، اگر میخواهید یک هلیشات کار حرفه ای شوید باید خلبان خوبی نیز باشید!

کار با هلی شات به تخصص نیاز دارد

کار با هلی شات به تخصص نیاز دارد

کوادکوپترهای مناسب برای هلیشات

آیا به هر دستگاه پرنده ای که بر روی آن دوربین نصب شده باشد میتوان هلیشات گفت؟

در پاسخ به این سوال باید گفت خیر ، هر دستگاهی که بتواند پرواز کند و بر روی آن یک دوربین نصب گردد الزاما هلی شات نخواهد بود ، مهمترین عامل در یک هلی شات ، کیفیت تصویر ، پایداری پرواز و سیستم ناو بری آن است ، بنابراین هر اسباب بازی ای که بر روی آن دوربین نصب گردد نمیتواند هلی شات باشد ، اما یک وجه اشتراک بین کوادکوپترهای اسباب بازی و هلی شات وجود دارد و آن هم قابلیت پرواز نمودن آنهاست ، همه افرادی که توانستند هلی شات کارهای معتبری گردند ، تجربه کسب کرده اند و این تجربه را مدیون همین کوادکوپترها اسباب بازی هستند ، پس اگر قصد دارید یک هلیشات کار شوید باید از یک مولتی روتور مبتدی شروع کنید و تمرین و تمرین و تمرین میتواند راهگشای شما باشد.

اگر قصد دارید یک هلیشات کار شوید باید از یک مولتی روتور مبتدی شروع کنید و تمرین و تمرین و تمرین میتواند راهگشای شما باشد.

کوادکوپترهای مناسب برای هلیشات

چه کوادکوپتری برای هلیشات مناسب است؟

همانطور که اشاره شد هر کوادکوپتری مناسب هلیشات نیست ! و لزوما هر مولتی روتوری برای کار تصویر برداری طراحی نشده است ، امروزه مولتی روتورها در صنعت ، کشاورزی ، حمل بار ، عبور از مناطق صعب العبور و… کاربرد بسزایی دارند ، اما کوادروتوری که مناسب برای تصویر برداری است باید بتواند کیفیت پرواز بسیار مناسبی داشته باشد ، مدت زمان پرواز و همچنین سیستم بازگشت به خانه برای یک هلی شات میتواند جزو موارد حیاتی باشد ، موتورهای قوی ، باتری قوی ، دسترسی آسان برای شارژ و همچنین قدرت مانور دهی نیز بسیار مورد توجه باید قرار گیرد.

از کجا شروع کنیم؟

اگر مبتدی هستید و قصد دارید وارد شغل پر هیجان هلیشات شوید ، به چند نکته اساسی باید توجه داشته باشید.

  • در ابتدای کار زیاد هزینه نکنید!

بله در ابتدای کار زیاد نباید هزینه کنید ، شما باید با یک پرنده ارزان قیمت پرواز را شروع کرده و تمرین نمایید ، ایا اصلا برای تصویر برداری هوایی استعداد کافی دارید؟ برای اینکه بدانید در این کار میتوانید موفق شوید یا خیر باید خودتان را محک بزنید ، استفاده از یک پرنده ارزان قیمت میتواند در وجود شما ایجاد انگیزه کند ، اگر هم در این کار استعدادی ندارید با خودتان رو راست باشید و بدانید که ممکن است بعدا پشیمان شوید ، ولی معمولا یک پرنده اسباب بازی میتواند انگیزه برای شما ایجاد نماید ، چه بسا افرادی بودند که فقط برای تفریح کوادکوپتر خریده اند ولی کم کم به تصویر برداری علاقه مند شدند.

کوادکوپتر های کمپانی SYMA یا MJX یا WL و… که جزو معتبر ترین کمپانیهای تولید کننده مولتی روتورهای اسباب بازی هستند محصولات خوب و قابل قبولی اراده داده اند که میتوانند برای شروع پرواز بسیار مناسب باشند ، کیفیت مطلوب و قیمت مناسب آنها از نکات مهم برای خرید کوادکوپتر این کمپانیها می باشد.

اگر مبتدی هستید و قصد دارید وارد شغل پر هیجان هلیشات شوید ، به چند نکته اساسی باید توجه داشته باشید

هلیشات ارزان برای شروع کار

  • در مرحله بعدی تهیه یک مولتی روتور حرفه ای

در گام بعدی و وقتی دیدید که به تصویر برداری علاقه مند هستید باید از یک مولتی روتور حرفه ای شروع کنید ، بهترین کوادکوپترهای حرفه ای که در حال حاضر موجود هستند محصولات کمپانی Dji می باشند ، بدون هیچگونه جانب داری و اغراق خدمت شما عرض میکنیم که تنها کمپانی یکه تاز و بزرگ در زمینه تولید هلیشات و تجهیزات فوق تخصصی آتلیه فعالیت گسترده جهانی دارد کمپانی Dji می باشد که هیچگونه اغراقی در توضیحات محصولات خود ندارد و محصولات این کمپانی زبانزد خاص و عام می باشد ، توصیه کالا آرسی نیز به شما همین است ، اگر قصد دارید تا به صورت حرفه ای وارد دنیای هلیشات شوید محصولات کمپانی Dji بهترین انتخاب خواهند بود ، کوادکوپترهای فانتوم و مجموعه پرنده هایی فانتوم ، کوادکوپترهای اسپرت همانند کوادروتور مویک و کوادکوپتر اسپارک ، میتواند به عنوان یک پرنده حرفه ای بهترین انتخاب برای شما باشند ، زیرا خدمات پس از فروش و تامین قطعات یدکی این محصولات به صورت گسترده توسط Dji در سرتاسر دنیا ارائه می گردد ، فروشگاه کالا آرسی به عنوان نماینده رسمی محصولات Dji در ایران آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است.

وقتی دیدید که به تصویر برداری علاقه مند هستید باید از یک مولتی روتور حرفه ای شروع کنید.

تهیه یک مولتی روتور حرفه ای

  • گام بعدی تهیه مجوز برای پرواز با هلیشات

مجوز برای پرواز و ثبت و پلاک پرنده بسیار مهم و حیاتی است ، اگر این حرفه را به عنوان شغل برای خودتان در نظر دارید باید حتما از مراجع ذیصلاح و مبادی قانونی در کشور مجوز تهیه کنید ، هر کشوری برای پرواز پهبادهای سبک و کوچک و غیر نظامی قوانین مرتبط با خود را دارد ، طبیعتا این قوانین نیز در میهن عزیزمان هم باید رعایت شده و طبق قوانین پروازی که در کشور جمهوری اسلامی ایران است باید اقدام نمایید ، پلاک گذاری به این دلیل انجام می شود تا بتوانند صاحب پرنده را در صورت بورز تخلف شناسایی کرده و صدور مجوز نیز با گذراندن دوره های آموزش پرواز با مولتی روتور و همچنین قبولی در آیین نامه پرواز با پرنده های بدون سرنشین امکان پذیر است. البته باید توجه داشته باشید که اخذ مجوز برای کوادکوپترهای اسباب بازی و برد پایین الزامی نیست و نیازی ندارد که برای آنها مجوزی تهیه کنید.

پرنده هایی که برد آنها از ۵۰۰ متر بیشتر باشد و و همچنین دارای سیستم ناوبری و مجهز به GPS باشند برای پرواز حتما به مجوز نیاز دارند ولی الباقی کوادکوپترهایی که در رده اسباب بازی و هابی قرار میگیرند نیازی به اخذ مجوز و پلاک گذاری نخواهند داشت ، در هر صورت توجه داشته باشید که شما با کوادکوپترهای اسباب بازی نیز مجاز نیستید در مکانهای عمومی پرواز کرده و حریم خصوصی شهروندان را نادیده بگیرید ، پس رعایت اصول اخلاقی و حقوق شهروندان یکی دیگر از ملزومات تبدیل شدن به یک هلیشات کار حرفه ای خواهد بود.

مجوز برای پرواز و ثبت و پلاک هلیشات بسیار مهم و حیاتی است

تهیه مجوز برای پرواز با هلیشات

کلام آخر با دوستداران هلیشات

همانطور که در این مقاله اشاره کردیم برای اینکه بتوانید هلیشات را حرفه ای بیاموزید باید به صورت صحیح و در جهت درست قدم بردارید ، در این مسیر از اساتید فن و کارشناسان مجرب راهنمایی بگیرید و توجه داشته باشید هرگونه خرید خود را از فروشگاه های معتبر که مجوز فعالیت در زمینه مولتی روتور و هلیشات را از مراجع ذیصلاح دارند انجام دهید ، مطمئنا فروشگاه های معتبر بهترین راهنمای شما خواهند بود ، و محصولاتی که به شما ارائه می کنند دارای خدمات پس از فروش و آموزشهای مفید می باشد ، فروشگاه کالا آرسی به عنوان یک فروشگاه معتبر و با مجوزهای لازم در زمینه خرید هلیشات و فروش هلیشات و همچنین آموزش هلیشات و خدمات پس از فروش کلیه محصولات در خدمت شما خواهد بود ، برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با شماره تماسهای فروشگاه  ۰۲۱۸۸۲۲۶۰۷۸ تماس حاصل فرمایید.

 

مطالب مرتبط