نکات مهم در رابطه با خرید کواد کوپتر فانتوم

خرید کواد کوپتر فانتوم و نکات مهم در این راستا ، در سالهای اخیر با معرفی محصولات کمپانی DJI که مهمترین آنها کواد کوپتر فانتوم می باشد ، بسیاری از علاقه مندان جذب محصولات این کمپانی علی الخصوص کوادروتور فانتوم شده اند ، لذا چنانچه قصد خرید کواد کوپتر فانتوم را دارید توجه به یک سری نکات بسیار مهم در این زمینه حائز اهمیت می باشد که در این مقاله سعی میکنیم نکات مهم در رابطه با کواد فانتوم را خدمت شما به صورت تخصصی عرض نماییم.

چنانچه قصد خرید کواد کوپتر فانتوم را دارید توجه به یک سری نکات بسیار مهم در این زمینه حائز اهمیت می باشد.

نکات مهم در رابطه با خرید کواد کوپتر فانتوم

همانطور که میدانید کواد کوپترهای ساخت کمپانی DJI و کلا محصولات این کمپانی بسیار درجه ۱ و با کیفیت عالی تولید می شوند، به طوری که این روزها بحث کواد کوپتر ها و مولتی روتورهای و به طور کلی محصولات کمپانی DJI زبانزد خاص و عام شده است.

یکی از مزیتهای پرنده هایی که این کمپانی تولید میکند این است که با رویای شما کاملا تطابق دارد، یعنی هر آن چیزی که از یک مولتی روتور توقع دارید در محصولات DJI بدون هیچ اغراقی یافت خواهید کرد.

در نتیجه با دیدن این امکانات منحصر به فرد و طرفدارانی که روز به روز به تعدادشان افزوده می شود تا از محصولات DJI استفاده کنند افزایش می یابد.
شما هم اگر قبلا کواد کوپتر خریدید و یا اینکه قصد خرید کواد کوپتر را دارید نکات بسیار ریز و درشتی هستند که باید به آنها توجه کنید.
ممکن است شما قبلا کوادروتور خریده باشید ولی به دلیل کیفیت واقعی محصولات DJI خصوصا کواد کوپتر فانتوم تصمیم به خرید این محصول را داشته باشید چند نکته بسیار مهم در این رابطه وجود دارد که توجه شما را به آن جلب مینماییم.

قصد خرید کواد کوپتر فانتوم را دارید؟ این نکات را بخوانید !

 • در نظر دارید با کوادروتور فانتوم خود چه کاری انجام دهید؟

  کواد کوپتر فانتوم بخاطر کیفیت ساخت قطعات و آپشنهای بسیار مفیدی و حیاتی ای که دارد دارای قیمت نسبتا بالایی در مقایسه با کواد کوپترهای سایر کمپانی ها می باشد، این طبیعی است که قیمت آن بالاتر باشد، وجود GPS دقیق و سسیستم اتوپایلوت هوشمند میتواند دلیل خوبی برای بالا بودن قیمت آن باشد، اگر از نظر مالی توانایی هزینه کردن برای این پرنده را دارید و برای مصارف تفریحی و سرگرمی مثل طبیعت گردی یا تصویر برداری شخصی و خانوادگی میخواهید از آن استفاده کنید باید بگوییم که انتخاب شما عالی است.

  زیرا فانتوم ۱۰۰% نیاز شما را برطرف خواهد کرد ، اما اگر برای مصارف کاری و کسب درامد میخواهید از آن استفاده کنید باید توجه داشته باشید که بحث کسب درامد از کواد کوپتر فانتوم به این سادگیهایی که میپندارید نخواهد بود، توجه داشته باشید که هر حرفه ای نیازمند تلاش و کسب مهارت است ، طبیعتا خرید یک فانتوم برای بدست آوردن مهارت لازم ممکن است کمی سنگین باشد، ولی با این حال عشق و علاقه به پرواز و تصویر برداری هوایی میتواند شما را مجاب کند تا برای کسب مهارت و تجربه پرواز و هلیشات یک فانتوم خریداری کنید.

 •  آیا نحوه استفاده و کار کردن با کواد کوپتر فانتوم را بلد هستید؟

  خیلی از افرادی که برای باره اول خرید کواد کوپتر فانتوم انجام می دهند ، هیچگونه اطلاعاتی در مورد نحوه کار کردن و پرواز دادن با این پرنده را نمیدانند ، بنابراین ممکن است به قول معروف جو گیر شده و در نتیجه اطلاعات ناکافی پرنده خود را دچار آسیب شدید نمایند، برای این موضوع تنها راه حلی که پیشنهاد می شود این است که به سایت کمپانی DJI مراجعه کنید و کلیپهای آموزشی و مقالات آموزشی را به دقت مطالعه  و بررسی فرمایید ، چنانچه این کار برای شما سخت است بهتر است از یک متخصص در این زمینه کمک بگیرید ، مطمئنا فروشگاهی که از آن خرید خود را انجام داده اید بهترین مربی شما خواهد بود ، لازم به ذکر است فروشگاه کالا آرسی با ارائه خدمات آموزشی در زمینه نحوه کار و پرواز با کواد کوپتر فانتوم شما را راهنمایی خواهد نمود.

 • خطرات احتمالی که در پرواز کواد کوپتر به وجود می آید

  هر وسیله پرنده قبل از پرواز باید تسط چک لیست الزامات بررسی گردد، تا در موقع پرواز به مشکل برخورد نکند، فرقی نمیکند هواپیمای مسافر بری باشد یا یک هواپیمای مدل و یا یک مولتی روتور ، نکات مهمی هست که باید قبل از پرواز آنها را چک نمایید.

  کواد کوپتر فانتوم نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد ، توجه داشته باشید که هر چقدر هم سیستم پرواز و اتوپایلوت پیشرفته باشد باز هم این شما هستید که به عنوان خلبان کنترل کواد کوپتر خود را بر عهده دارید پس بهتر است تا از مشکلات احتمالی پیشگیری کنید.

نکات مهم قبل از پرواز با کواد کوپتر فانتوم!

۱- باتری پرنده را خوب چک نمایید که حتما فول شارژ باشد چون باتری به عنوان منبع تغذیه دستگاه نقش حیاتی ایفا خاهد کرد.

۲- ملخها را خوب بررسی کنید که هر کدام به درستی سره جای خود نصب شده باشند، هرگز با ملخ شکسته یا ترک خورده و یا آسیب دیده پرواز نکنید زیرا بسیار خطرناک است.

۳- بررسی و کالیبره دقیق GPS و IMU پرنده

قبل از پرواز وارد قسمت کالیبریشن شده و GPS و IMU را یک بار کالیبره نمایید، این قسمت اصلا سخت نیست همه چیز به صورت اتوماتیک توسط فلایت کنترل انجام می گردد.

کواد کوپتر شما حداقل ۸ ثانیه احتیاج دارد تا به ماهواره‌های GPS متصل گردد و باید حداقل با ۶ ماهواره مرتبط با GPS ارتباط برقرار کند. پس مطمئن شوید که کواد کوپتر حتما به GPS وصل شده باشد و پیشنهاد می‌شود که حتی المقدور اجازه دهید یک تا دو دقیقه روی سطح صاف باقی بماند تا این ارتباط بطور کامل برقرار گردد.

در چه مکانهایی نباید پرواز کرد؟!

طبیعتا پرواز شیرین است و لذت آن وصف نشدنی خواهد بود، اما ایا هر جایی می شود با کواد کوپتر خود پرواز کنیم؟

در جواب به این سوال باید گفت خیر!

شما در هر محیطی مجاز به پرواز نیستید و اگر به این موضوع اهمیت ندهید ممکن است پشیمان شوید

بله همانطور که پرواز لذت بخش است خطرات آن و توجه نکردن به مسائل ایمنی و امنیتی میتواند بسیار تلخ باشد

شما مجاز نیستید در کوچه و خیابان و مکانهای عمومی پرواز کنید

شما مجاز نیستید حریم خصوصی شهروندان را نقض کنید

شما مجاز نیستید که در محیط های نظامی و امنیتی پرواز کنید

شما مجاز نیستید که در حاشیه و نزدیک فرودگاه ها و باکس پروازی هواپیماها پرواز نمایید

شما مجاز نیستید در حاشیه بزرگراه ها و مکانهای تردد خودروها پرواز نمایید

رعایت این نکات میتواند به سلامت شما و جامعه و همچینی ایمنی پروازتان بسیار کمک نماید

پس سعی کنید به این نکات توجه نمایید.

یاد آوری نکات مهمی که به آنها اشاره شد میتواند شما را در مورد خرید کواد کوپتر فانتوم تا حدی کمک نماید، شما باید بدانید هدفتان از خرید فانتوم چیست؟

در نهایت با توجه به بودجه و هدف خود انتخاب را انجام دهید، اگر که میخواهید موفق باشید بهتر از قبل از انتخاب و خرید کواد کوپتر با مختصصین کالا آرسی مشاوره نمایید، در هر حال قضیه پیچیده ای نیست که نتوانید تصمیم بگیرید، ولی چنانچه بدون هدف اقدام به خرید کوادروتور گران قیمت نمایید ممکن است که دلسرد شوید و از ادامه فعالیتها و اهدافتان باز بمانید.

مطالب مرتبط