موتور کورلس | موتور براش

موتورهای براش و موتورهای کورلس

تضمین بالاترین کیفیت (تمامی محصولات گرید A می باشند) باتری در فروشگاه کالا آرسی

واردات مستقیم انواع موتور کوادکوپتر بدون واسطه در ایران

ابتدا قیمتها را مقایسه کنید سپس خرید نمایید!

موتور چیست و کاربرد آن کجاست؟

موتور یا انجین قطعه ای است که باعث ایجاد نیروی محرکه در یک وسیله می گردد ، موتورها کاربرد بسیار فراوانی در زندگی روزمره بشر دارند ، تا جاییکه بدون موتور تقریبا زندگی غیر ممکن می گردد ، موتورها در انواع مختلف تولید می گردند که میتوانند سوختی یا الکتریکی باشند ، موتورهایی که قصد داریم در این بخش به شما معرفی کنیم موتور کوادکوپتر می باشد.

موتور کورلس و موتور براش مناسب برای کوادکوپتر و مورد استفاده در صنعت آرسی.

موتور کورلس و موتور براش مناسب برای کوادکوپتر

موتور الکتریکی به دو بخش AC و DC تقسیم بندی می گردد.

موتورهای DC که دارای قطب مثبت و منفی بوده و گشتاور بسیار بالایی دارند و امروزه در صنعت کاربردهای فراوانی دارند ، یکی از کاربردهای موتورهای DC استفاده آنها در رادیو کنترل و تولید اسباب بازی می باشد.

موتورهای AC دارای قطب مثبت و منفی نبوده و توسط جریان متناوب کار می کنند که فرکانس کاری آنها بین ۵۰ الی ۶۰ هرتز می باشد ، البته ما در این قسمت قصد نداریم تا به توضیح مفصل در مورد موتورهای AC بپردازیم زیرا این موتورها دارای محاسبات و کارایی خاص خود هستند که در این منوال از حوصله بخش خارج خواهد بود.

امروزه با گسترش و تولید کوادکوپترها و وسایل سرگرمی رادیو کنترلی ، کاربرد موتورهای الکتریکی جریان مستقیم DC بسیار متداول شده است ، به صورتی که هر اسباب بازی یا وسیله سرگرمی که به صورت کنترلی است در مقاطع ابتدایی تا حرفه ای دارای موتور الکتریکی می باشد ، البته در مقاطع حرفه ای و تخصصی موتورهای سوختی نیز بسیار متداول هستند که در زمینه موتورهای سوختی و پیستونی در بخش مرتبط با آنها به صورت مفصل در زمینه نحوه راه اندازی و آب بندی و نوع سخت آنها توضیحات کاملی را خدمت شما عزیزان ارائه خواهیم نمود.

ساختار موتورهای براش و کورلس بسیار شبیه هم می باشد.

ساختار موتورهای براش و کورلس

موتور براش چیست و چگونه کار می کند؟

موتور براش نوعی از موتور الکتریکی DC می باشد که توسط آرمیچر و آهن ربای ثابت میتواند به حرکت در بیاید و گشتاور بسیار بالایی دارد ، کلمه براش یا برس (BRUSH) یعنی این نوع موتورها دارای برس یا ذغالهایی می باشند که جریان الکتریکی را به کلکتور رسانده و باعث چرخش آرمیچر می گردند ، موتورهای براش دارای قدرت و گشتاور بسیار بالایی هستند به همین جهت در تولید کوادکوپترهای سایز متوسط و بزرگ از این نوع موتورها استفاده می گردد.

تصویر یک نمونه موتور براش که مناسب برای استفاده در انواع کوادکوپتر است.

تصویر یک نمونه موتور براش

موتور کورلس چیست؟

موتور کورلس درواقع همان موتور براش است در سایز کوچکتر ، موتورهای کورلس از نوع کلکتور دار هستند ولی در ساختمان آنها از براش یا برس یا ذغال استفاده نمی شود ، این موتورها نیز دارای قدرت و گشتاور بالایی هستند و هم به صورت گیربکس دار و هم به صورت ملخ مستقیم بر روی شفت مورد استفاده قرار میگیرند ، به دلیل اینکه قیمت آنها در سایزهای متوسط و کوچک بسیار مقرون به صرفه است از این رو از موتورهای کورلس در کوادکوپترهای سایز کوچک و متوسط استفاده می کنند.

موتور براشلس (در بخش مربوطه به این موتور به صورت مفصل و تخصصی در مورد آنها بحث خواهیم نمود)

موتور کرولس مناسب برای استفاده در انواع کوادکوپتر در سایزهای موتوسط و کوچک است.

تصویر یک نمونه موتور کرولس

موتور مناسب برای کوادکوپتر

همانطور که اشاره شد موتور مناسب برای کوادکوپترهای مبتدی ، اسباب بازی و نیمه حرفه ای معمولا از نوع براش و کورلس می باشد ، زیرا این نوع موتورها دارای قیمت مناسب و کارایی بسیار خوبی هستند و در تولید انبوه انواع وسایل سرگرمی همانند مولتی روتور اسباب بازی ، کوادکوپتر ، ماشین کنترلی و هواپیما کنترلی به صورت گسترده مورد استفاده قرار می گیرند ، به همین جهت تامین قطعات یدکی کوادکوپتر از جمله موتور آن بسیار حیاتی و مهم می باشد.

موتور مناسب برای کوادکوپتر

موتور مناسب برای کوادکوپتر

موتور کوادکوپتر از نوع کورلس

موتورهای الکتریکی که برای کوادکوپترهای سایز کوچک و متوسط مورد استفاده قرار می گیرند به عنوان موتور کورلس شناخته می شوند، موتورهای کورلس امروزه در صنعت و مخصوصا اسباب بازی و آرسی کاربرد بسیار زیادی دارند , و بسیار دوام بالایی دارند.

موتور کوادکوپتر از نوع براش

موتور براش که به نوعی یکی از گسترده ترین کاربرد را در مورد موتور کوادکوپتر دارد به عنوان یک موتور ارزان قیمت با گشتاور بالا برای کوادکوپتر های سایز متوسط و سایز بزرگ مورد استفاده قرار میگیرند.

لازم به ذکر است که از موتورهای براش در ساخت و طراحی موتور انواع ماشین کنترلی نیز استفاده می کنند که سهم بسزایی در ایجاد و تولید ماشینهای کنترلی RC دارند در بخش مربوط به موتور مخصوص ماشینهای الکتریکی کنترلی ب هطور مفصل در مورد موتورهای براش مخصوص ماشین به بحث و تبادل نظر خواهیم پرداخت.

موتورهای کورلس و براش مخصوص ماشین کنترلی

همانطور که اشاره شد از موتورهای کورلس و براش علاوه بر کوادکوپتر برای ماشین کنترلی نیز کاربرد دارد ، این موتورهای با گشتاور بالا و قدرت خوبی که دارند میتوانند سرعت و قدرت مورد نیاز برای حرکت ماشین کنترلی را تامین نمایند ، از طرفی قیمت مناسب این نوع موتورها باعث شده است تا در صنعت آرسی از این نوع موتورها استفاده گسترده ای شود.

موتور براش و کورلس مخصوص هلیکوپتر کنترلی

از موتورهای کورلس و براش در صنعت آرسی و هواپیما و هلیکوپتر کنترلی نیز استفاده می گردد ، بسته به ابعاد آنها و قدرتی که برای پرواز هلیکوپترهای کنترلی مورد نیاز است از موتورهای کورلس و براش در ساختار آنها استفاده می گردد.

فروش موتورهای براش و کورلس و قطعات یدکی

در این بخش با معرفی قطعات یدکی و موتورهای براش و کورلس در مورد انواع کوادکوپتر ، ماشین کنترلی ، هلیکوپتر کنترلی و… خواهیم پرداخت ، کلیه قطعات اورجینال و اصلی بوده و از ضمانت و گارانتی کیفیت برخوردارند ، انواع موتورهای براش و کورلس را به صورت اورجینال فقط از فروشگاه کالا آرسی بخواهید.