ماشین کنترلی آفرود (صخره نورد)

ماشین کنترلی آفرود ، ماشین کنترلی صخره نورد ، ماشین کنترلی شاسی بلند ، ماشین کنترلی ۲ دیفرانسیل ، ماشین کنترلی حرفه ای آفرود ، ماشین کنترلی سایز بزرگ ، ماشین کنترلی بنزینی ، ماشین کنترلی مخصوص کوه نوردی.

صخره نوردی و آفرود همیشه جزو تفریحات پر طرفدار بوده است ، ماشینهای آفرود نیز بسیار پر طرفدار می باشند ، ماشین کنترلی آفرود یا صخره نورد به عنوان یکی از هیجان انگیزترین تفریحات رادیو کنترل یا آرسی می باشد.

از خصوصیات بارز ماشین کنترلی های آفرود میتوان به لاستیکها و کمک فنرهای بزرگ ، موتور قوی ، سیستم ۲ دیفرانسیل و چرخ دندهای تبدیل قدرت بزرگ نام برد ، اصولا ماشین کنترلیهایی که برای صخره نوردی طراحی می شوند باید پر قدرت بوده تا بتوانند مسیرهای ناهموار و سنگلاخی را به آسانی طی کنند ، البته امروزه ماشین کنترلیهای میکس ۲ منظوره طراحی شده اند که هم قابلیت آفرود و هم قابلیت آنرود را دارند ، اما یک ماشین کنترلی حرفه ای مخصوص آفرود باید خصوصیات صخره نوردی را داشته باشد.

ماشین کنترلی آفرود ، ماشین کنترلی صخره نورد ، ماشین کنترلی شاسی بلند ، ماشین کنترلی 2 دیفرانسیل ، ماشین کنترلی حرفه ای آفرود ، ماشین کنترلی سایز بزرگ ، ماشین کنترلی بنزینی ، ماشین کنترلی مخصوص کوه نوردی.

ماشین کنترلی آفرود

امروزه ماشین کنترلیهای آفرود با دو نوع ستاپ سوختی و الکتریکی ساخته می شوند ، به طوری که علاقه مندان به این نوع از ماشینهای کنترلی بتوانند با دید بازتری انتخاب خود را انجام دهند ، معمولا نوع سوختی این ماشینها با ستاپ بنزینی طراحی می شوند تا قدرت بیشتری داشته باشند ، نوع نیترو بیشتر جهت مدلهای آنرود و مخصوص سرعت طراحی می گردند و باید شتاب بیشتری داشته باشند ، اما ماشین کنترلیهای آفرود سوختی به جهت ایجاد قدرت بیشتر با موتورهای بنزینی طراحی و ساخته می شوند.

ستاپهای الکتریک ماشین کنترلیهای آفرود باید صخره نوردهایی قدرتمند باشند ، امروزه موتورهای الکتریکی در تنوع بسیار بالایی تولید می شوند ، که در دو نوع براش و براشلس برای هر نوع ماشین کنترلی مورد استفاده قرار میگیرند ، به طور کلی گیر بکس این دسته از ماشینهای مدل ، از آلیاژ محکم فولادی و فلزی ساخته می شوند تا بتوانند بدون مشکل قدرت موتورها را به چرخ ها منتقل نمایند.

ماشین کنترلی صخره نورد ، ماشین کنترلی حرفه ای ، ماشین کنترلی مخصوص آفرود با قدرت بسیار بالا ، یکی از بهترین تفریحات و سرگرمیهای مخصوص هابی با کیفیت بی نظیر.

ماشین کنترلی صخره نورد

ماشین کنترلی آفرود با گیر بکسهای مختلف

گیر بکس یکی از بخش های حیاتی و اصلی در ماشینهای کنترلی به شمار می رود در این قسمت به بررسی انواع مختلف گیر بکس در ماشین کنترلیهای صخره نورد خواهیم پرداخت.

گیر بکس فلزی برای ماشین کنترلیهای حرفه ای

ماشین کنترلی حرفه ای صخره نورد از گیر بکس فلزی با آلیاژی منحصر بفرد بهره می برند ، این نوع از گیر بکسها بسیار مقاوم بوده و در برابر فشار ناشی از حرکت چرخها بسیار محکم می باشند و به آسانی خرد نمی شوند ، به همین دلیل ماشین کنترلی آفرود حرفه ای را چه با ستاپ الکتریکی و چه با ستاپ سوختی با گیر بکس فلزی و دنده های فولادی طراحی می کنند.

در مورد ماشین کنترلیهای نیمه حرفه ای مخصوص آفرود ، به دلیل صرفه جویی در قیمت تمام شده ، اکثرا با گیر بکسهای پلاستیکی طراحی می کنند ، این نوع از ماشین کنترلیهای صخره نورد ، مجهز به دنده های پلاستیکی هستند که طبیعتا از عمر کمتری برخوردارند و در برابر فشار ناشی از حرکات به آسانی خرد می شوند ، ماشین کنترلی آفرود با گیر بکس پلاستیکی به مراتب قیمت کمتری نسبت به نوع حرفه ای آن خواهد داشت.

ماشین کنترلی حرفه ای صخره نورد از گیر بکس فلزی با آلیاژی منحصر بفرد بهره می برند ، این نوع از گیر بکسها بسیار مقاوم بوده و در برابر فشار ناشی از حرکت چرخها بسیار محکم می باشند.

گیر بکس فلزی برای ماشین کنترلیهای حرفه ای

آفرود سوختی یا آفرود الکتریکی؟

یکی از سوالهایی که ممکن است ذهن بسیاری از علاقه مندان را درگیر نماید این است که ماشین کنترلی صخره نورد سوختی بهتر است یا الکتریکی؟

در پاسخ به این سوال باید گفت زمانی که شما به صورت حرفه ای وارد دنیای ماشین کنترلی می شوند ، انتخاب ستاپ الکتریکی یا سوختی یک امر کاملا سلیقه ای میباشد ، هیچگاه نمیتوانیم بگوییم الکتریکی بهتر است یا سوختی ، در مقایسه ای که بین ستاپهای مختلف انجام شد ، تمامی معایب و مزایای هر دو ستاپ به صورت تخصصی بررسی شد ، بنابراین این شما هستید که باید انتخاب نهایی خود را با توجه به علاقه مندی خود بر گزینید.

ماشین کنترلی آفرود یا صخره نورد الکتریکی با موتور قدرتمند براشلس و قابلیت صخره نوردی بی نظیر به همراه 2 دیفرانسیل و کمک فنرهای بسیار پر توان.

ماشین کنترلی آفرود الکتریکی

اما به طور کلی میتوان نتیجه گرفت که اگر قصد دارید تا ستاپ سوختی را برای ماشین کنترلی خود برگزینید بهتر است برای سیستم آفرود از موتورهای بنزینی استفاده نمایید ، معادل قدرت موتورهای بنزینی حتی با توان بالاتر را میتوانید در ستاپهای الکتریکی براشلس با اسپید کنترل ، باتری قوی و موتور پر قدرت انتخاب نمایید ، اصولا موتورهای الکتریکی دردسر و سر و صدا و مشکلات تنظیم موتورهای سوختی را ندارند لذا از طرفداران بیشتری نسبت به مدلهای سوختی برخوردارند.

ماشین کنترلی آفرود سوختی بنزینی ، اگر قصد دارید ستاپ سوختی را برای ماشین کنترلی خود برگزینید بهتر است برای سیستم آفرود از موتورهای بنزینی استفاده نمایید

ماشین کنترلی آفرود سوختی بنزینی

ماشین کنترلی صخره نورد ۲ دیفرانسیل

دیفرانسیل چیست؟

دیفرانسیل به قطعه ای گفته میشود که وظیفه انتقال نیرو را از موتور به چرخهای یک اتومبیل برعهده دارد ، معمولا ماشینهای مخصوص آنرود و دریفت را به صورت ۱ دیفرانسیل طراحی میکنند تا شتاب ماشین و سرعت آن بالا باشد و موتور بتواند سریعتر قدرت خود را به سرعت تبدیل نماید اما این امر در ماشین کنترلی های آفرود کاملا برعکس است ، در ماشینهای صخره نورد قدرت حرف اول را می زند ، شما در یک ماشین کنترلی مخصوص آفرود به سرعت نیاز مبرمی ندارید اما قدرت موتور بسیار مهم است ، بنابراین برای صخره نوردی بهتر است قدرت موتورها بین ۴ چرخ تقسیم شود بنابراین در ماشینهای آفرود از ۲ دیفرانسیل جهت انتقال نیروی موتور بین ۴ چرخ ماشین استفاده می کنند.

ماشین کنترلی آفرود 2 دیفرانسیل ، دیفرانسیل به قطعه ای گفته میشود که وظیفه انتقال نیرو را از موتور به چرخهای یک اتومبیل برعهده دارد.

ماشین کنترلی آفرود ۲ دیفرانسیل

چه مدلی از ماشین کنترلی آفرود بهتر است؟

به طور کلی اگر آفرود باز باشید میدانید که یک سری از مشخصه ها برای ماشینهای آفرود لازم و حیاتی است که اگر این مشخصات را نداشته باشند دیگر به آنها آفرود نمیتوان گفت زیرا قابلیتهای یک آفرود را نخواهند داشت.

چرخهای سایز بزرگ و کمک فنرهای قوی از خصوصیات بارز ماشین کنترلی های آفرود یا صخره نورد هستند.

چرخهای سایز بزرگ و کمک فنرهای قوی

ماشین هایی که برای صخره نوردی طراحی می شوند باید در درجه اول دارای موتور قوی و گیربکس قابل قبول باشند ، در مرحله بعدی چرخهای عاج دار بزرگ به همراه رینگهایی بزرگ باید داشته باشند ، و برای صخره نوردی بهتر باید مجهز به کمک فنرهای فولادی قدرتمند باشند تا بتوانند مسیرهای سنگلاخی را به راحتی طی نمایند ، پس اگر میخواهید به سراغ ماشین کنترلی های آفرود بروید باید در نظر داشته باشید که این خصوصیات جزو مهمترین و اولین مواردی باشد که مد نظر میگیرید.

به طور کلی اگر آفرود باز باشید میدانید که یک سری از مشخصه ها برای ماشینهای آفرود لازم و حیاتی است که اگر این مشخصات را نداشته باشند دیگر به آنها آفرود نمیتوان گفت.

چه مدلی از ماشین کنترلی آفرود بهتر است؟

چگونه ماشین کنترلی صخره نورد یا آفرود بخریم؟

همانطور که اشاره شد ویژگی های مهم ماشین کنترلی صخره نورد بسیار حائز اهمیت است ، اگر قصد خرید ماشین کنترلی آفرود را دارید بهتر است به این خصوصیات دقت کنید ، اگر تازه کار هستید و برای شروع میخواهید یک آفرود بخرید بهتر است از مدلهای شارژی یا الکتریکی شروع کنید (توصیه میکنیم به ماشین کنترلیهای آرسی تک نیز مراجعه کنید) همانطور که در مقاله ماشین کنترلی حرفه ای به طور مفصل به موضوع ستاپهای سوختی یا الکتریکی پرداختیم ، برای شروع ماشینهای کنترلی الکتریکی مناسب تر هستند زیرا مشکلات موتورهای سوختی نظیر آب بندی ، تنظیم موتور ، تهیه سوخت ، تنظیم درصد سوخت و… را ندارند ، امروزه ستاپهای الکتریکی براشلس بسیار بیشر مورد توجه و استقبال مردم در سرتاسر جهان قرار گرفته اند.

همانطور که اشاره شد ویژگی های مهم ماشین کنترلی صخره نورد بسیار حائز اهمیت است ، اگر قصد خرید ماشین کنترلی آفرود را دارید بهتر است به این خصوصیات دقت کنید.

بهترین ماشین کنترلی آفرود را چگونه تشخیص دهیم؟

نتیجه گیری کلی در مورد ماشین کنترلی های آفرود

اگر این مقاله را از ابتدا مطالعه کرده باشید ، در مورد انواع ماشینهای آفرود بررسی دقیقی انجام دادیم ، و سعی کردیم مشاوره دقیقی برای خرید ماشین کنترلی صخره نورد به شما دوستان عزیز ارائه دهیم ، نکته قابل تامل در این زمینه قیمت ماشین کنترلی آفرود است ، خوشبختانه فروشگاه کالا آرسی سعی کرده با تنوع بسیار بالای محصولات و ارائه محصولاتی از قیمتهای پایین تا محصولات فول حرفه ای بتواند برای تمامی بودجه ها و سلیقه ها ماشین کنترلی و وسایل سرگرمی هابی تهیه نماید و خدمت علاقه مندان ارائه دهد ، اگر مبتدی هستید و میخواهید تازه وارد دنیای ماشین کنترلی های حرفه ای شوید ، خرید ماشین کنترلی الکتریکی را به شما پیشنهاد میدهیم ، اگر قصد تهیه یه مدل آفرود صخره نورد را دارید ، باید به مشخصات بارز و اصلی این مدلها بسیار دقت کنید تا یک ماشین کنترلی آفرود مناسب داشته باشید ، در نهایت شما میتوانید با بررسی دقیق سایت و مدلها چنانچه سوالی داشتید با کارشناسان کالا آرسی ۰۲۱۸۸۲۲۶۰۷۸ مطرح کرده تا جهت خرید موفق شما را راهنمایی کنند.

خرید ماشین کنترلی آفرود ، قیمت ماشین کنترلی آفرود ، خرید ماشین کنترلی صخره نورد ، قیمت ماشین کنترلی صخره نورد ، ماشین کنترلی حرفه ای آفرود ، در کالا آرسی.

نتیجه گیری کلی در مورد ماشین کنترلی های آفرود