رادیو کنترل

رادیو کنترل و تضمین بالاترین کیفیت و قطعات اورجینال در فروشگاه کالا آرسی

تامین قطعات و فروش انواع ریموت کنترل

رادیو کنترل ، پایه و اساس صنعت آرسی می باشد ، یک رادیو کنترل ایده آل میتواند تعیین کند که شما یک مدلر خوب خواهید بود یا خیر ، پیدایش صنعت آرسی (RADIO-CONTROL) از زمانی که علم الکترونیک پیشرفت کرد و قدرت ارسال سیگنالهای رادیویی بیشتر شد به شکلی جدی آغاز شد ، اصولا صنعت آرسی (RC) بر پایه رادیو کنترل بنا نهاده شده است.

رادیو کنترلها در ابتدا توسط سیگنالهای مدوله شده AM یا FM در ردیف موجهای ۲۸ تا ۷۲ مگاهرتز به صنعت RC خدمت می کردند ، یکی از مزایای سیستمهای فرکانسی این بود که بسیار سیف بودند و تا چند کیلومتر می توانستند فرکانسهای رادیویی را ارسال نمایند اما بعدها با توجه به اختلالات فرکانسی و زیاد شدن این گونه رادیوها مشکلاتی در زمینه دریافت سیگنال و تداخل فرکانسی با رادیو کنترلهای مشابه باعث شد تا کم کم اینگونه رادیو کنترلها جای خود را به فرکانسهای گیگاهرتزی بدهند ، امروزه در صنعت RC از دو فرکانس ۲.۴ گیگا هرتز و ۵.۸ گیگاهرتز استفاده می گردد ، یکی از مزیتهای این رادیو کنترلهای جدید کد شدن فرکانس ارسالی و دریافتی آنها می باشد که تداخل فرکانس را به صفر رسانده است.

به همین دلیل در سیستمهای ۲.۴ گیگاهرتزی برای اینکه رادیو و رسیور بتوانند یکدیگر را بشناسند باید توسط عملیات بایند (BAIBND) اینکار صورت پذیرد که نحوه کار بسیار ساده است.

پیدایش صنعت آرسی (RADIO-CONTROL) از زمانی که علم الکترونیک پیشرفت کرد و قدرت ارسال سیگنالهای رادیویی بیشتر شد به شکلی جدی آغاز شد.

رادیو کنترل

مفهوم کانال در رادیو کنترل

یک رادیو کنترل توسط تعداد فرامینی که میتواند به صورت جداگانه به رسیور ارسال نماید نام گذاری می گردد ، به طور مثال به رادیو کنترلی که بتواند ۴ فرامین جداگانه به رسیور ارسال نماید رادیوی ۴ کانال گفته می شود ، یا به رادیویی که بتواند ۸ فرامین جداگانه به رسیور ارسال نماید رادیوی ۸ کانال گفته می شود، امروزه با پیشرفت دیجیتال رادیو کنترلها قابلیت انواع میکس فرامین را دارا می باشند و به راحتی میتوان فرامین آنها ، مقدار استیک دهی ، میزان دوال ریت یا ریت فرامیت ، مقدار اکسپنشیال و …. دیگر را تنظیم کرد یا تغییر داد.

متداولترین رادیو کنترلها کدام هستند؟

متداولترین رادیو کنترلهای ، مدلهای ۴ کاناله می باشند که فرامین اصلی را شامل می شوند ، و قیمتهای مناسبی دارند ، در واقع فرامین اصلی برای هدایت و پرواز یک پرنده کنترلی اعم از ، هواپیمای مدل ، هلیکوپتر مدل ، کواد کوپتر ، کوادروتور و انواع مولتی روتورها به ۴ کانال نیاز خواهیم داشت ، بنابراین برای شروع یک پروژه تحقیقاتی می توانید از یک رادیو با قیمت مناسب ۴ کانال استفاده نمایید.

رادیو کنترل ، پایه و اساس صنعت آرسی می باشد ، یک رادیو کنترل ایده آل میتواند تعیین کند که شما یک مدلر خوب خواهید بود یا خیر.

رادیو کنترل

تعداد کانال بیشتر چه زمانی مورد نیاز خواهد بود؟

طبیعتا هر چه وسیله RC ما حرفه ای تر باشد ، درگاه های ارتباطی و فرامین بیشتری خواهیم داشت ، بهب طور مثال در یک هواپیمای مدل سایز بزرگ علاوه بر فرامین اصلی ، به فلپ و سیستم ریترکت نیاز خواهیم داشت ، و در پروازهای حرفه ای تر میکس فرامین بسیار حائز اهمیت است ، پس اگر در آینده به یک پرواز حرفه ای احتیاج پیدا کردید می توانید از یک ریموت کنترل ۶ کانال به بالا بهره ببرید و با توجه به نیاز خود از فرامین استفاده نمایید.

طبیعتا هر چه وسیله RC ما حرفه ای تر باشد ، درگاه های ارتباطی و فرامین بیشتری خواهیم داشت.

تعداد فرامین در رادیو کنترل

مقدار برد یک رادیو کنترل تا چه میزان است؟

مقدار برد ریموت کنترلها بسته به کیفیت ساخت آنها و قطعاتی که در آنها به کار رفته است متفاوت است ، در بخش اسباب بازی و سرگرمیها نیاز مبرمی به برد بالا نیست و میزان برد یک رادیو کنترل اسباب بازی میتواند از ۲۰ متر تا ۵۰۰ متر متنغیر باشد که با توجه به کیفیت و قیمت کالای مورد نظر این مقدار تغییر خواهد نمود ، اما در مورد HOBBY و سرگرمیهای حرفه ای برد مورد نیاز معمولا بالای ۳۰۰ متر خواهد بود و رادیو کنترل های حرفه ای می توانند تا ۴-۵ کیلومتر برد داشته باشند و طبیعتا قیمت آنها نیز بالاتر خواهد رفت ، امروزه سیستمهای رادیو کنترلی که از طریق فرکانس ۲/۴ گیگاهرتز کار میکنند میتوانند ماکزیمم تا ۵ کیلومتر برد مفید داشته باشند.

مقدار برد رادیو کنترلها بسته به کیفیت ساخت آنها و قطعاتی که در آنها به کار رفته است متفاوت است.

مقدار برد یک رادیو کنترل

بهترین مارک رادیو کنترل چیست؟

امروزه در همه جای دنیا رادیو ها بسیار مورد اهمیت قرار گرفته اند ، با توجه به تعدد کمپانیهای سازنده رادیو کنترل و رقابت بسیار تنگاتنگ آنها ، انتخاب یک مارک خوب بسیار مشکل شده است اما کمپانیهاییی که از قدیم اقدام به ساخت و ارائه رادیو کنترل نموده اند ، میتوان به کمپانی معروف و ژاپنی FUTABA ، کمپانی JR ، کمپانی HITEC ، کمپانی MULTI PLEX آلمان اشاره کرد ، این کمپانیها از معروف ترین کمپانیهای سازنده ریموت کنترل در جهان می باشند و کیفیت بسیار بالای محصولات آنها زبانزد همگان است.

امروزه در همه جای دنیا رادیو کنترلها بسیار مورد اهمیت قرار گرفته اند.

بهترین مارک رادیو کنترل

خرید یک رادیو کنترل ایده آل در کالا آرسی

فروشگاه کالا آرسی به عنوان یکی از مجریان سیستمهای RC و سرگرمی در کشور ، سعی نموده است تا با ارائه انواع رادیو کنترل و سیستمهای ریموت و کنترل از راه دور ، بتواند در راستای پوشش دهی بخش علمی و پیشرفت استعدادهای درخشان سهم مهمی داشته باشد ، لذا سعی نمودیم با ارائه انواع رادیو کنترل از مبتدی تا حرفه ای با توجه به بودجه مورد نظر مشتریان گرامی در خدمتشان باشیم.

هرگونه پروژه تحقیقاتی ، و پروژه های دانشجویی و دانش آموزی و همچنین پروژه های صنعتی و هنری در زمینه رادیو کنترل و اسمبل انواع مولتی روتورهای حرفه ای توسط تیم کالا آرسی قابل انجام خواهد بود برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با مشاوران کالا آرسی ۰۲۱۸۸۲۲۶۰۷۹ تماس بگیرید.