دوربین

تضمین بالاترین کیفیت و پایین ترین قیمت دوربین کوادکوپتر در فروشگاه کالا آرسی

واردات مستقیم انواع دوربین مولتی روتور بدون واسطه در ایران

(لازم به ذکر است ، تمامی محصولات گرید A می باشند)

دوربین عکس برداری و تصویر برداری

ثبت تصاویر یکی از مهمترین اختراعات بشر از ابتدای پیدایش دوربین بوده است ، ثبت لحظه های مهم و حساس ، لحظه های خاطره انگیز و…. یکی از مهمترین بخشهای زندگی هر فردی می باشد ، ابعاد بسیار گسترده کاربرد دوربینهای مختلف در زمینه های مختلف همانند هنری ، صنعتی ، تفریحی و… اهمیت وجود دوربین را در زندگی و جوامع بشر نمایان می سازد.

دوربین عکس برداری و تصویر برداری

دوربین عکس برداری و تصویر برداری

پیدایش دوربینهای اولیه

بهتر است کمی به عقب برگردیم تا در مورد دوربین و نحوه پیدایش آن اطلاعاتی را بدست بیاوریم ، این اطلاعات از منابع معتبر استخراج شده است.

تاریخچه دوربین

در قرنهای ۱۱ تا ۱۶ بشر از یک اتاقک تاریک (دوربین اولیه) به‌عنوان چیزی شبیه به دوربین استفاده می‌کرد. برای این منظور اتاق مکعب مستطیل کوچکی را که هرگز نوری به درون آن راه نمی‌یافت، آماده می‌کردند، در وجه جلوی آن سوراخی به قطر تقریبی یک میلیمتر ایجاد می‌کردند، بدین ترتیب تصویر مناظر روبروی وجه دارای سوراخ روی دیوار یا پرده در وجه مقابل سوراخ در داخل اتاق منعکس می‌نمودند. این تصویر یه صورت معکوس و بسته به قطر سوراخ وضوح بیشتر یا کمتری داشت به صورتیکه هرچه قطر سوراخ کمتر بود، وضوح بیشتر و یا به عکس با افزایش قطر سوراخ تصویر روشنتر با وضوح کمتری حاصل میگشت.البته این دستگاه بیشتر برای نمایش و نقاشی به کار میرفت و نقاشان اروپایی با نشاندن سوژه در جلوی سوراخ یا قرار دادن اتاقک در روبروی مناظر و نصب پرده بوم در قسمت داخلی روبروی سوراخ، مناظر روبرو را نقاشی میکردند(خود نقاش درون اتاقک قرار داشت)این دستگاه هرگز کار عکاسی را انجام نمی‌داد.مخترع اتاق تاریک دانشمند مسلمان حسن ابن هیثم بود که در مکتوبات لاتین به پدر علم مدرن اپتیک (الحسن) معروف میباشد.

نخستین دوربین بنابر عقیده اروپاییان به دست نیوتن ابداع شد که به رابرت ون لی ون هوک نیز نسبت داده می شود.البته گفتنی است عدسی یا همان لنز را ابن هیثم بسیار پیش از ایشان می ساخته و از فروش آن کسب و کار داشته است.

نحوه عملکرد دوربینهای اولیه

در سال ۱۵۶۸ دانیلو باربارو این اتاقک تاریک را با یک عدسی و یک دریچه قابل تغییر مجهز نمود. بدین وسیله می‌توانست تصاویر را واضحتر به درون اتاق منعکس کند. در سال ۱۸۲۶ توماس وج وود و همچنین همفری دیوی با استفاده از کاغذ مخصوص تصاویر غیر ثابتی بدست آوردند. این کاغذ آغشته به محلولی بود که هرگاه در برابر نور آفتاب قرار می‌گرفت، رنگ اصلی خود را از دست می‌داد و به کلی سیاه می‌شد. آنگاه چون بر روی این کاغذ تصویر یا جسمی را قرار می‌دادند، قسمت‌هایی که از تابش نور مصون مانده بود، به رنگ خود باقی می‌ماند و اما سایر قسمت‌های کاغذ سیاه می‌شد. بدینگونه شبح نوری از اجسام بر روی آن کاغذ عکاسی می‌شد. با این روش تصویری بدست می‌آمد که آن نیز به مجرد نور دیدن، رنگ خود را از دست می‌داد و کاغذ یکپارچه سیاه می‌شد.

پیدایش دوربینهای دیجیتال و نحوه عملکرد آنها

با پیشرفت علم و فناوری و راه یافتن علم الکترونیک در زندگی روزمره بشری ، کم کم دوربینهای آنالوگ قدیمی جای خود را به دوربینهای دیجیتال و پیشرفته دادند ، دوربینهای دیجیتال علاوه بر کیفیت بسیار بالا ، میتوانند تعداد بسیار زیادی عکس را در حافظه خود نگهداری نمایند ، امکان ایجاد تنظیمات متنوع و سیستمهای اشتراک گذاری تصویر باعث شده است تا روز به روز این نوع از دوربینها متداول تر و پیشرفته تر شوند.

دوربینی است که اطلاعات تصویر را بصورت ارقام عددی در نوعی ازحافظه کامپیوتری ذخیره می‌نماید. نحوهٔ کار دوربین‌ های عکاسی دیجیتال بسیار مشابه کار دوربین‌های فیلمیِ قدیمی است. نور پس از عبور از لنز بر روی صفحهٔ حساس به نور می‌تابد. در دوربین‌های دیجیتال این صفحهٔ حساس یک «سنسور» الکتریکی است که همانند صفحه مانیتور (اما در جهت عکس) میزان فوتون‌های تابیده شده را به صورت یک جریان الکتریکی کالیبره شده به یک دستگاه مبدل می‌فرستد. مبدلِ آنالوگ به دیجیتال هم به نوبهٔ خود این اطلاعات را برای هر پیکسل به صورت عددی ما بین ۰-۲۲۵ (میزان روشنایی هر پیکسل) به کارت ذخیره سازی ارسال می‌کند. اطلاعات مربوط به تمام پیکسلهای یک سنسور که حتی به ۱۶ میلیون هم در برخی دوربینهای تخصصی تر می‌رسد، در کنار هم کلیت تصویر ضبط شده را می‌سازند.

پیدایش دوربینهای دیجیتال و نحوه عملکرد آنها

پیدایش دوربینهای دیجیتال و نحوه عملکرد آنها

دوربینهای ثبت تصاویر مخصوص مولتی روتور

با اختراع مولتی روتور و فراگیر شدن استفاده از آن در زمینه تصویر برداری هوایی ، یکی از کاربردهای بسیار مهم استفاده از دوربینهای کم حجم و با کیفیت بالا ، نصب بر روی انواع کوادکوپتر می باشد ، به همین دلیل استفاده از دوربینهای ورزشی کم حجم و سبک بسیار متداول شده است ، این نوع از دوربینها که به دوربین ورزشی نیز معروف می باشند ، طرفداران بسیار زیادی را در سرتاسر دنیا به خود اختصاص داده اند ، زیرا بسیار متداول شده اند.

دوربینهای ثبت تصاویر مخصوص مولتی روتور

دوربینهای ثبت تصاویر مخصوص مولتی روتور

دوربین پرنده یا هلیشات

اصطلاح هلیشات یا هلیکوپتری که مخصوص شات یا تصویر برداری طراحی شده است نیز از همین امکان تصویر برداری هوایی گرفته شده است ، با اختراع کوادکوپتر و نصب دوربین بر روی آن میتوان یک هلیشات ساخت ، امروزه هلیشاتها در انواع و اقسام مختلف با قیمتها و کیفیتهای متنوع به بازار ارائه شده اند ، تا بتوانید با هر بودجه و سلیقه ای که دارید یک هلیشات داشته باشید.

اصطلاح هلیشات یا هلیکوپتری که مخصوص شات یا تصویر برداری طراحی شده است نیز از همین امکان تصویر برداری هوایی یا دوربین هوایی گرفته شده است.

دوربین پرنده یا هلیشات

فروشگاه کالا آرسی و ارائه انواع دوربین

فروشگاه کالا آرسی به عنوان یک فروشگاه تخصصی در زمینه مولتی روتور و هلیشات ، سعی می نمایند با ارائه انواع دوربین از مبتدی تا حرفه ای و فوق پیشرفته و همچنین تجهیزات و لوازم جانبی انواع دوربینهای مورد استفاده در صنعت هلیشات و مولتی روتور در خدمت علاقه مندان به این صنعت نو ظهور باشد.

در این بخش با معرفی انواع دوربین ، سعی خواهیم کرد تا به شما کمک کنیم تا بهترین دوربین را برای مولتی روتور خود انتخاب کرده و خریداری نمایید ، با کلیک بر روی هر محصول میتوانید اطلاعات تخصصی در زمینه آن محصول را بدست آورده و در صورت تمایل به صورت آنلاین خرید نمایید ، همچنین اگر سوالی داشتید میتوانید با کارشناسان بخش فروش کالا آرسی مشاوره کنید ۰۲۱۸۸۲۲۶۰۷۸ ، کالا آرسی همیشه به عنوان یک مشاور و راهنما در خدمت شما خواهد بود.